Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy ELTE anglisztika...

Pázmány vagy ELTE anglisztika inkább?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és anglisztika szakon szeretném folytatni a tanulmányaimat. Voltam a Pázmány nyíltnapján és eléggé megnyert, viszont feltűnt hogy lényegesen alacsonyabba a ponthatár ott mint az ELTE-n. Utóbbi nyíltnapján még nem voltam de csupa jót hallok. Az lenne a kérdésem hogy aki esetleg volt valamelyiken melyiket ajánlaná inkább? Melyik nehezebb, melyiken jobb az oktatás, melyikkel tudok jobban elhelyezkedni?(fordítóira mennék a mesterképzésen mindkettőn) Tegyük hozzá hogy a Pázmányra könnyebb lenne bekerülnöm mert arra elég lesz a pontszámom, valószínűleg az ELTE-re is de abban nem vagyok olyan biztos.

2017. nov. 29. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Az ELTE egy jobb, elismertebb egyetem.
2017. nov. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az ELTE-n sem magas a pont, az a lényeg, hogy tudod, mit szeretnél kezdeni ezzel a szakkal. Mert önmagában nem elég semmire egy anglisztika, bárhol is végzed el...
2017. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
ELTE... Pázmány no name
2017. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%
Ahhoz képest, hogy a Pázmány "no name", harmadik a felsőoktatási rangsorban, arról a nonameségről nem is beszélve, hogy a legjobb jogi oktatás itt folyik:) Na de nem tisztem az ELTE-t szidni, hisz egy nagymúltú egyetemről beszélünk. Pázmányról pedig, hogy miért is alacsonyabb a ponthatár. Volt szerencsém több vezetővel is beszélgetni erről, a válasz egyszerű, és a katolikus szemléletben rejlik. Na de kedves kérdező, oda menj, ami neked tetszik jobban, és ne oda, ahova innen küldenek.
2017. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ELTE-vel nincsen tapasztalatom, ezért nem tudom, hogy az milyen. Viszont több eltéssel is beszéltem már, az egyetlen negatívum, amit hallottam, hogy elvileg nagyon lenézi a többi egyetemet és ez eléggé érződik is.

Én a Pázmányra járok, nagyon szeretem, nagyszerű a közösség, az oktatás színvonalára sem lehet panasz. :)

Szerintem nagyban segít a döntésben, ha elmész mindkét intézmény nyílt napjára, illetve beszélsz ott tanuló hallgatókkal. :)

Sok sikert a felvételin!

2018. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!