Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítói érettségikövetelmények?

Tanítói érettségikövetelmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az ELTE-re szeretnék menni tanítóira viszont az a problémám, hogy nem igazán értem mik a követelmények. Ugye célszerű egy emelt, ami nekem történelemből lenne. A többit középszinten. De a választható tantárgy nekem a földrajz lenne. A felvin azonban a követelményekhez ezt írta "szakmai előkészítő tárgy:... v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy:..."

Akik az ELTEn tanulnak/tak tanítónak mi volt a választható tantárgya az érettségin?



#tanulás #iskola #felsőoktatás #ELTE #tantárgy #tanítói érettségikövetelmény
2018. jan. 1. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Kötelező a magyar, választható a biológia, matematika, történelem, idegen nyelv, illetve az általad is írt szakmai tárgyak. A pontszámításnál mindenképp benne lesz a magyar, a többi közül a legjobb eredményeddel fognak számolni. A földrajz nem számít a tanítói szakra jelentkezésnél, ettől függetlenül lehet érettségin a választható tárgyad, mert a felvételin választhatók közül 3 kötelező tárgy az érettségin, így azok közül a legjobbal számolnak. Valószínűleg a történelem lesz az az emeltért járó plusz ponttal, ezért törivel és magyarral számolj elsősorban a pontszámításnál. [link]
2018. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont így csinálom, illetve nem, mert nekem választott tárgy a biosz, és emelt törizek :) hova fogsz jelentkezni? Én Szombathely ELTE!
2018. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!