Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetemen...

Szegedi Tudományegyetemen szeretnék tanulni, mennyire magasak a ponthatárok?

Figyelt kérdés
SZTE-n szeretnék tanulni a jövőben, de nem tudom mekkora sikerem lenne a bejutással kapcsolatban, ugyanis nem érettségizem emelt szinten csak középen, viszont nyelvvizsgám van. Az Egészségtudományi karon (gyógytornász) vagy Juhász Gyula Pedagógusképző karon (gyógypedagógia)szeretnék tanulni.. Ezekhez kötelező emelt szinten érettségizni, vagy meg lehet csinálni középszintű érettségivel is, hogy felvegyenek rá? Illetve a kettő ponthatára érdekelne?
2018. jan. 1. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem a felvi kell hanem hogy valaki elmagyarázza, aki jártas benne.(Egyébként már ott is néztem, de nem ad ki minden szakot a ponthatároknál és nem tudtam meg belőle semmit.)
2018. jan. 1. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig de, a felvi kell neked. Ott megtalálod a követelményeket, a korábbi évek ponthatárait és egy pontszámító kalkulátort is. A kérdésed megválaszolásához pontosan ezekre van szükséged.

A ponthatár nem egy stabil dolog, minden évben változik, így nem tudjuk megmondani neked, hogy pontosan hány pontot kell elérned, legfeljebb az elmúlt évek pontszámai alapján lehet következtetni, hogy mennyi szokott elegendő lenni.

2018. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Felvin a pótfelvételi ponthatárai vannak kint a főoldalon, de van valami olyasmi pont a menüsorban, hogy a korábbi évek statisztikái, és ott a ponthatárokkal, jelentkezőkkel mindennel együtt találsz adatokat az elmúlt tíz évre visszamenőleg.
2018. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik szakhoz sem szükséges emelt. A gyógypedagógia 380 körül van, a gyógytornászi ennél alacsonyabb
2018. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!