Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Tudomanyegyetemen...

Szaaniaa kérdése:

Szegedi Tudomanyegyetemen szeretnek tovabbtanulni regeszeti szakon! De aggodok a ponthatarok miatt. Valaki segit elmagyarazni a reszleteket?

Figyelt kérdés
Eddig van 28pontom matekbol 82 magyarbol 77angolbol 36 toribol..Nyelvvizsgam meg csak szobeli sikerult :/

2015. jún. 14. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Na most hogy érted, hogy pontod? Az írásbelik sikerültek ennyire? A felvi.hu-n egyébként van egy pontszámító kalkulátor, oda pötyögd be a szükséges infókat, és kiadja, hogy hány pontod lesz. Egyébként az a 36 töriből akár pont, akár százalék... nem gondolod, hogy kevés lesz a régészethez?
2015. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de igen tudom..:/ egy kicsit elszurtam..de emelt szintu es a szobelit jonak erznem :/ 1het mulva derul ki.. am meg pontokat irtam :)
2015. jún. 14. 15:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Masodik helyrn Szarvast jeloltam meg Pedagogiai Kar- Csecsemo es kisgyermeknevelo :)
2015. jún. 14. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ezek az érettségi %-ok, akkor nem vesznek fel, mert nem éred el a minimumot, ami 280 pont. Az emelt töri kötelező, szóval azzal muszáj számolnod és mellé a legjobban a magyar sikerült. Viszont, ha ezeket duplázod csak 236 pontod lesz. Még lehet számolni az év végi jegyekkel is, ha azok jobbak.

Akkor van csak esélyed, ha még nem voltál szóbelizni magyarból és töriből.

2015. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy ezek az írásbeli pontjai nem a %-os eredmények... Akkor viszont, ha javítottál legalább 5%-ot a szóbeliddel, akkor megvan a 45% és megkapod a +50 pontot az emelt érettségiért. Azzal megvan a 280 pont és valószínűleg bent vagy a szakon is, mert tavaly is csak minimumponthatár volt, mert kevesen jelentkeztek.
2015. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
töri/régészetre 300 a kp ponthatár, csak mondom.
2015. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek szobeliz.i :) 8:36kor :)
2015. jún. 22. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvvizsgádnak csak a szóbeli része sikerült, akkor azért sajnos nem kapsz pontot :(
2015. jún. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!