Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha holnap már rendes munkanap...

Ha holnap már rendes munkanap van, az ünnepek elmúltak, miért nincs holnap már iskola csak majd holnapután?

Figyelt kérdés

A dolgozó embereknek (pl.gyárakban) vége az ünnepek miatti leállásnak,holnap munka,ismét vissza a hétköznapokba,holnap már mennek. Iskola miért nem holnaptól kezdődik vajon?


Amikor Egyetemista voltam,elárulom,hogy ott már menni kellett 2-án,sőt egyetemen kétünnep között is menni kellett. Egyetemen nincs téli szünet csak a karácsony,szilveszter,újév napja,ennyi. Sem őszi,sem tavaszi szünet nincs csak nyári szünet van. Az más,hogy télen nem szorgalmi időszak van hanem vizsgaidőszak,mindegy menni kell. Az általános iskolák,gimnáziumok,középiskolák,miért 3-án kezdenek? Öcsémnek már az egyetemen vizsgája lesz holnap 2-án. Az iskoláknak pedig ,hogyhogy ennyi szüneteket adnak?



2018. jan. 1. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert ezek gyerekek, nem pedig önálló, saját döntésükből egyetemre járó, vagy a kötelességeiknek eleget tevő felnőttek. Eléggé érthetetlen számomra ez a frusztrációd, miért sajnálod azt az egy napot a közoktatásban tanulóktól? Mit ártottak neked?
2018. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
91%
de az egyetemisták nem szept 1-jén kezdik a tanévet.
2018. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk egyetemen sose volt a 2 ünnep között vizsga, se dec. 3 előtt. Szóval sok mindent nem árultál el. Nálunk még tavaszi meg őszi szünet is.

Az iskoláknak megvan hány napot adhatnak ki szünetnek, régóta bevett szokás hogy a január 2-t még odaadják. Nincs semmi más külön oka, szimplán megszokás.

2018. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

"Amikor Egyetemista voltam,elárulom,hogy ott már menni kellett 2-án,sőt..."


Te mégis milyen egyetemre jártál? Mert normálisan december közepén véget ér a tanév és onnantól nincsenek órák, csak vizsgaidőszak és csak vizsgákra kell bemenni, amit meg te osztasz be magadnak és ha nem raksz január elejére, be se kell menni.

Két ünnep között meg pláne nem kellett menni sosem, max 1-2 tanár aki nagyon elfoglalt volt, rakott oda vizsgát, de ha nem akartál bemenni, nem akkorra vetted föl azt kész.


Plusz nekünk volt 1-1 hét őszi, illetve tavaszi szünet is, lehet ez egyetemenként változó.

2018. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem.

Szorgalmi időszakok:

Szeptember közepétől December közepéig és Február közepétől Május közepéig.

A két szorgalmi időszak között van a vizsgaidőszak.

A 2. félévi szorgalmi időszak után ismét vizsgaidőszak július közepéig.


Ez nem egy Miskolci meg Nyíregyházi Egyetem,hanem Debrecenben komoly az Egyetem meg nehéz is.

2018. jan. 1. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Én az iskolásoknak kiadtam volna az egész hetet. Mi értelme van pont ezt az 1 napot kiadni? Bőven belefért volna, hogy be se menjenek a héten.


Egyetemen a vizsgaidőszakban kvázi akkor mész be, amikor szeretnél. Ha nem akarsz bemenni 2-án, akkor nem veszel fel addigra vizsgát, ellenben ha szeretnél, akkor ott a lehetőség.


A dolgozó embereknek meg évi 20+ szabadságuk van, ha nem akarnak bemenni év elején, ők is megtehetik. Ne legyél már ekkora proli, hogy sajnálod az iskolásoktól a szabadidőt, mert nehogy már ha neked dolgozni kell menni, akkor ők ne szenvedjenek.

2018. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért a debreceni egyetem se egy akkora nagy durranás, vannak sokkal jobb egyetemek itthon. De szerintem nem is az alapján kell nézni egy egyetem nehézséget/komolyságát, hogy van-e tavaszi szünet meg hogy vizsgáztatnak-e a 2 ünnep között. Nem értem, most erre vered a melled hogy ott jan 2-n már vizsgáztatnak? Szerencsétlen gyerekektől meg sajnálsz plusz egy nap szünetet, mikor mióta ez a szokás hogy jan 2 még pihenőnap.
2018. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Remélem általánosban meg gimiben is zavart hogy egy nappal kevesebbet kell menned :D
2018. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!