Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozásnál elveszik a...

Kiiratkozásnál elveszik a diákigazolványom? Kreditelszámolást kell fizetnem, ha önköltséges vagyok?

Figyelt kérdés

Én írtam ki ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Ha kiiratkozom, elveszik a diákigazolványom?

Vizsgaidőszak jan.19-ig tart, de jó lenne, ha a diákom meglenne jan. 31-ig, ugye ameddig a félévem fizetve van (fizetősön vagyok,és ha már 300 ezret felvettem diákhitelre, szeretném, hogy ne vesszen el a diákom... vagyis értitek.


Addig szeretném a diákomat "kihúzni" ameddig csak lehet, elvégre is hitel, én fogom visszafizetni... diákszövnél vállaltam munkát, ezért szeretném addig húzni, ameddig lehet.


A törlesztést meg úgyis elkezdem februárban.


Nem tudom, ha kiiratkozok, elveszik a diákomat?

vagy nincs értelme a kiiratkozásnak?


Ha jól tudom, kreditelszámolást csak az államisoknak kell fizetni..

Lehet rosszul tudom?


Szerintetek kiiratkozzak?

(Nem volt még államis félévem, önköltségesen vagyok.)


23/l



2018. jan. 3. 14:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Mondhatom azt, hogy elvesztettem a diákigazolványom?


És úgy nem vennék el..


próbálok spórolni...

a diákbérletet is meg kell vennem a hónapban (BKK)


mit tegyek?

2018. jan. 3. 14:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják elvenni, csak nem kapsz rá matricát és nem lesz érvényes. Addig használhatod.
2018. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha el is veszik a diákigazolványodat, kapsz egy igazolást, amit március 31-ig tudsz használni, ugyanúgy, mint ahogy az érvényes matricával rendelkező diákot tudnád. Hiába iratkozol ki, ez megillet téged március 31-ig (sőt, meredek, de akkor is így lenne, ha nem saját magad iratkoznál ki, hanem kirúgnának... fura egy kis hiba ez a rendszerben). Tudom, mert évekig ültem az egyetemen ügyintézőként.
2018. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mi történhet, ha kiiratkozom az egyetemről, de a diákigazolványomra azt mondom, amikor vissza kéne szolgáltatnom, hogy elhagytam?
2018. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4


Az, hogy elveszett igazolványként lesz nyilvántartva, amit ha később használsz és esetleg megbuksz vele, az akár okirattal való visszaélés is lehet. Én nem annyira próbálkoznék ezzel, mivel nem nyersz vele semmit, ugyanis úgyis kapsz helyette igazolást, amivel ugyanazokat a kedvezményeket igénybe veheted.

2018. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!