Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha nem jártam...

Mi van akkor, ha nem jártam be órákra, és vizsgazni sem megyek el?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha szeptemberben bejelentkeztem, nappali tagozat.


Nem tetszik a szak, es oktober kozepetol-novembertol kezdve nem jartam be orakra.


Egy vizsgat se vettem fel.

Konyvtari dijtartozasom sincs.

Diakhitel 2 vel vagyok.


Tobb zht is megirtam osszel, de alapvetoen ereztem hogy nrm az en szakom ez.. rokonok eroltettek.


Nem akarok vizsgazni se. November ota dolgozom (csak nem tudnak rola a rokonaim)


Lehet ebbol baj? Marmint nekem akarmilyen (jogi, penzugyi) bajom lehet ebbol?


Egy vizsgat se vettem fel (fizetni kell a neptunon ha felveszek egyet es nem jelenek meg)


A diakhitel2-t azt buktam, de ezt vallalom is.

Elkezdem majd torleszteni februartol.

Egyeb jogi vonzata ugye nem lehet a dolognak?


Marmint csak siman megszunik a diakstatuszom januarban es ennyi ugye?

Nem kell majd semmit papirozni a sulival?


Mar sajnalom hogy ide jottem... a tarsasag se jo, a szak se...


21/l



2017. dec. 18. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ki kéne iratkozni....

Különben megy az 1-es a leckekönyvbe és az megint kredit büntetés...

2017. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még most iratkozz ki
2017. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lett volna már október közepén kiiratkozni! (De még most sem késő:)
2017. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell iratkoznod. Ez ügyben menj a TO-ra.
2017. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha van 3 olyan tantárgyam, ami már a 3. tárgyfelvét... és alapból megszűnik a hallgatói jogviszonyom januárban. Ilyen helyzetben is iratkozzak ki?


Mármint úgy van, hogy 3. féléve kezdtem az iskolát...

És több tárgyam sikerült, de 3 db nehéz (ami alap: staisztikához hasonló, meg pénzügy, ilyenek) nem.. és ez az idei a 3. félévem.

És egy tárgyat max. 3-szor lehet felvenni.


(1 db dékáni kérdelem van, amivel 1 db tantárgyat lehetne 4.szerre felvenni.. de ezt felesleges elsütnöm... hiszen 3 db tantárgy van, ami 3. tárgyfelvételes)


Ilyen helyzetben is iratkozzak ki?

Mármint, alapból megszűnik a jogviszony jan. 19-től... mert 4.szerre nem vehetnék fel tárgyakat. (hivatalos értesítőm is jött, októberben, aminek a lényege: "ha nem csinálod meg X Y és Z tárgyakat, akkor megszűnik a hallgatói jogviszony"


Persze, udvariasan fogalmaztak, hivatalos dokumentom volt. Csak ez volt a lényege.


Ilyen helyzetben is ki kell iratkoznom?

Vagy ilyenkor tökmindegy, mert megszűnik alapból?


(önktg-es vagyok. Több egyetemi félévet nem akarok. Melózok most is, meg csak melót tervezek a jövőre nézve. Nem tervezek tanulni.)


Mit javasoltok / javasolsz?

2017. dec. 20. 01:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom megérteni, hogy miért nem lehet felfogni, hogy miért is tanácsoljuk, hogy iratkozz ki...

Mivel ha nem teszed, akkor a mostani felvett tantárgyaid után kredit büntetés fog járni, amit ki kell fizetned, akkor is ha önköltséges vagy!


Nem kell kiiratkozz, csak akkor küldeni fognak egy felszólítást, hogy még tartozol X összeggel.


Nem hiszem, hogy a kiiratkozás olyan nehéz volna, hogy ne lehetne megcsinálni pár perc alatt.

2017. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy segítettél!

"Nehezen tudom megérteni, hogy miért nem lehet felfogni, hogy miért is tanácsoljuk, hogy iratkozz ki...

Mivel ha nem teszed, akkor a mostani felvett tantárgyaid után kredit büntetés fog járni, amit ki kell fizetned, akkor is ha önköltséges vagy!


Nem kell kiiratkozz, csak akkor küldeni fognak egy felszólítást, hogy még tartozol X összeggel.


Nem hiszem, hogy a kiiratkozás olyan nehéz volna, hogy ne lehetne megcsinálni pár perc alatt."


Most téli szünet van... esküszöm, ha tudom, kiiratkozok október közepén...


Önköltséges vagyok (diákhitel 2).


Szerinted nem késő, ha téi szünet után iratkozom ki?

Én akár már holnap is bemennék...

mert ha ezt tudom, októberben kiiratkozom.


Szerinted mit tegyek? Ha csak január 2 vagy 3 tudok kiiratkozni, az ugye nem késő?


Elvileg nincs TO a téli szünetben.

Légyszi segíts! Mi a kiiratkozás menete? Szerinted ugye nem késő?

2017. dec. 23. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!