Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mo-n mely főiskolák/egyetemek,...

Mo-n mely főiskolák/egyetemek, adnak naprakész gyakorlati tudást?

Figyelt kérdés

Ez a 2 szak tetszik: gazdaságinformatikus, gazdasági és menedzsment.


Interneten fogok megélni, webshopokkal, affiliate marketing, forex kereskedelemmel és egyéb blackhat módszerekkel keresem meg a pénzem a jövőben. Úgy vélem fölösleges továbbtanulni, hiszen nem tudnak naprakész információt nyújtani.


Nem az iskola, hanem a naprakész gyakorlati tudás számít.



2018. jan. 3. 19:45
 1/6 A jó édes ***** válasza:
100%
Ha úgy véled, hogy fölösleges továbbtanulni, akkor miért érdeklődsz a képzések felől?
2018. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A jó édes ***** válasza:
94%

...bár egyébként jól gondolod, egyik sem ad különösebben naprakész gyakorlati tudást. A gyakorlati tudás megszerzéséhez szükséges elméleti alapot adják meg neked, te viszont már rögtön a tetővel szeretnéd kezdeni a házad felhúzását. Sajnos ez ritkán szokott működni - én legalábbis nem láttam olyan építkezést, ahol fentről lefelé vagy tetszőleges sorrendben készítették el az egyes elemeket, bár bizonyára érdekes lenne például falak nélkül berakni az ablakokat.

Amíg mások az egyetemen szenvednek, addig te nyugodtan szerezhetsz tapasztalatot a munka világában - hülyére keresed magad, míg nekik nem lesz jövedelmük. Sőt, még akkor is előnyben leszel, mikor a többiek kézhez kapják a diplomájukat. Aztán ők onnan az egyetemen megszerzett elméletre és szorgalomra építve 1-2 év alatt behozzák a lemaradásukat, s elhúznak melletted szaktudásban, amit a karrierük rákövetkező ~30-40 évében nem csak megtartanak, de tovább növelnek.

2018. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, nem azt akartam mondani.


Nekem naprakész információkra vannak szükségem amiket tudok használni a mai való életben. Azt akarom elkerülni, hogy ne lejárt 20 éves marketing infókat magoljak ami semmit se fog segíteni a vállalkozásaimban. Szeretnék tanulni és kapcsolatokat szerezni - hozzám hasonlókkal találkozgatni.

2018. jan. 3. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Egy egyetem képtelen naprakész tudást adni, de nem is célja, és nem is ez a dolga. Az a dolga -ahogyan az előttem válaszoló is írta-, hogy betonbiztos alapokat adjon, amire később tudsz építkezni, valamint a készséget, aminek segítségével hatékonyan tudod megtanulni és alkalmazni az ún. "naprakész tudást".

Igen, valóban sok elméletet kell benyalni az egyetemen, aminek látszólag nem sok haszna van, főleg külső szemlélőként, de ha az megvan, akkor pl. egy új marketingtechnikát töredék idő alatt sajátítasz el, mert érted és átlátod, hogy miről szól, és mi a logika mögötte. Példának okáért az, hogy 1000 Ft helyett 999 Ft-ot írj bizonyos termékre, egy naprakész, gyakorlati tudás. De ennyiből nem tudod meg, hogy ez miért van így. Az egyetemen pedig pontosan ezt tanítják, azokat az elméleti háttéranyagokat, amiknek a segítségével ezt te magad tudod kikövetkeztetni.


Egy szemléletes metaforával élve: te azt várod, hogy az egyetemen tanítsák meg minél több háromjegyű szám négyzetét, mert neked ezekre a számokra lesz szükséged. Az egyetem viszont nem tanít meg neked egyet sem, csak megtanít írásban szorozni, és használni a számológépet. És ezért véled úgy, hogy felesleges továbbtanulni.

2018. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor nem megyek egyetemre, helyette magamat tanitom.
2018. jan. 4. 09:17
 6/6 A jó édes ***** válasza:
73%

A naprakész információ megszerzésének legfőbb akadálya az, hogy azt még most írják valamely világ élvonalbeli kutatóhelyén. Aztán az 1-2 éven belül megjelenhet nemzetközileg elismert folyóiratokban, s további 1-2 év, mire felkapja a szakma még többen írnak róla, s el is hiszik a gyakorlati hasznát. Erre rákövetkezően 3-4 év, mire a nemzetközi konferenciákat megjárt magyar professzorok is foglalkozni kezdenek vele, deklarálják a téma magyar kifejezéseit, s beépítik a tananyagba. További 4-5 év, mire az összes hazai felsőoktatási képzési hely átveszi.

Tehát nem azért nem tanítanak sehol alapképzésen kortárs eredményeket, mert ki akarnak cseszni a hallgatókkal, hanem mert egy hosszú lektorálási folyamat eredménye, hogy megbizonyosodjanak abban, hogy az a tudás valóban pontos és hasznos. Ez abból a szempontból nem probléma egyébként, hogy igen ritkán szoktak a tudomány korábbi dogmáit megcáfoló felfedezéseket tenni - a marketing alapjai ugyanúgy érvényesek akkor is, ha a legújabb, közösségi médiát és Facebook fejezetet nem tartalmazza. Majd ha eljutsz a doktori disszertációig, ott te is foglalkozhatsz naprakész dolgokkal - esetleg te magad írhatod.

2018. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!