Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki emelt szintű történelem...

Aki emelt szintű történelem érettségire készül vagy már letette, tudna ajánlani valami segédeszközt (tankönyv, munkafüzet, kiadvány) a felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Milyen tankönyveket, kiadványokat, munkafüzeteket ajánlotok a felkészüléshez, tanuláshoz? Amit a ti tanáraitok, felkészítőitek is ajánlanak vagy ami már jól bevált.

2018. jan. 3. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlásra az elmúlt évek érettségieit csináld meg. Tanulási szempontból meg a száray könyveket tudd kívülről belűlről de azért nem árt ha minden témához külön olvasol valamit, én akkoriban a reáltanoda alapítvány hat kötetetes történelem tankönyveit használtam kiegészítésnek, azok elég részletesek. Ma már csak antikváriumban kapni őket de szerintem egy erősebb középiskola könyvtárában is megtalálod őket. Illetve az oktatási hivatal honlapján fent van a tematika, az alapján tudsz célirányosan készülni egy egy témából. És mivel emelten nem lehet atlaszt használni, csak a végén, ezért javaslom, hogy szerezz be valami évszámgyűjteményt és tanuld meg azt is. Elsőre ennyi jutott eszembe. Jó felkészülést!
2018. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Studium Generale kiadványa a szóbeli érettségihez, témakörönként lebontva. Vmikor tél végén-kora tavasszal jelenik meg az idei kiadványuk. Nekem nagyon sokat segített, egy az egyben bevágtam, és a szóbelim maxos lett. Emellett az írásbelihez is segít, arra mondjuk én a sima töri tkt magoltam.
2018. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. jan. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!