Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfo + gazdinfó (Bsc/Msc)?

Mérnökinfo + gazdinfó (Bsc/Msc)?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik érné meg jobban?

1. Mérnökinformatikus Bsc + Gazdaságinformatikus Msc

2. Gazdaságinformatikus Bsc + Mérnökinformatikus Msc


A mérnökinformatikus képzésnél a BME-t, gazdaságinformatikusnál a Corvinust jelölném meg.


Ez a párosítás előny, hogy vezető legyek egy IT cégnél (nyilván nem egyből az egyetem után)? "Értékes" egy ilyen diploma?

Vagy ezen a párosításon inkább ne gondolkozzak?



2018. jan. 3. 21:03
 1/8 anonim válasza:
25%
Nekem nemrégiben azt mondták, hogy a gazdinfó egyáltalán nem éri meg, ott ugye vegyesen tanulnod a közgázt és a programozást, emiatt rengeteg órád van, és fele-fele tudást ad. Ha informatikus akarsz lenni akkor BME/ELTE, ha közgazdász akkor BCE, de nem gazdinfó szakon. Eredetileg én is ide szerettem volna menni a Bsc-t megcsinálni, de ezek után elgondolkodtam rajta, valószínűleg inkább az ELTE-t fogom választani, de még meglátom, holnap a nyílt napon hátha mondanak erről is valamit
2018. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
A gazdinfo jó szak, nincs különbség a fizuban a mernökinformatikushoz képest. Tehát ezzel is lehet jó pénzt keresni. Programozni ugyanolyan jól megtanulsz mind a két szakon. A gazdinfon kevesebb a hardver de van közgáz. Mindegyik informatika szakterület (gazdinfo, mérnökinfo, proginfo). Gazdinfo MSc a BME-n van, de Bsc-ben nincs. Jellemzően a BME mérnökinfó BSc-sek közül mennek többen gazdinfo MSc-re a BME VIK-n. A BSC képzésnél ne első helyen jelöld meg a BME VIK-t, mert az szívás, mesteren jó a BME-VIK, de BSc-ben alacsony a színvonal. Gazdinfo BCE vagy BGE, azt majd meglátod, hogy hogyan tovább ha meg lesz a BSC diplomád. Mérnökinfo szerintem OE vagy PE, első helyeken. Nagyon kevesen végzik el egyenesben a BME VIK mérnökinfót, ne akarjál szívni feleslegesen.
2018. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem 100x inkább a mérnökinfot válaszd, ha it területen akarsz elhelyezkedni. Ilyen vegyesképzésnek nem látom túl sok értelmét. Ha rendes közgazdász szeretnél lenni akkor valami komolyabb szakot válassz, más esetben a BME jobb. Később elvégezhetsz egy MBA.
2018. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:) Kezdetben BCE gazdinfoval szimpatizaltam de en mindenkepp IT teruleten szeretnek dolgozni. Sokat hallottam hogy azert a gazdinfo inkabb gazdasagi szak mint infos. Es erdekelnek a hardveres dolgok is ezert jelenallas szerint a mernokinformatika fele hajlok. BME-rol sok mindent hallani.(sok rosszat de jokat is, habar mindenki egyet ert azzal,hogy szivatos) Meg 2honapon van eldonteni miket is jelolok meg. Csak hogy ha mondjuk szeretnek elore lepni a rangletran ahhoz gondoltam, hogy gazdasagi ismeretek is jol jonnenek. Tehat lehet mernokinfo lesz es melle Msc-n de nem gazdinfo hanem kozgaz valahol.(de ez meg nagyon messze van:D)

Mindenesetre tenyleg hasznosak voltak a valaszok, ezaltal is tobbet tudtam meg.

Esetleg ha valaki elvegezte (akarhol) a gazdinfo MSC-t, akkor arrol par informaciot szivesen hallanek:)

2018. jan. 4. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én mérnök infón vagyok az első félévben, és a tankörvezetőnk itt végzett es gazdinfó msc-n (most épp a phdzik). A SAP-nál dolgozik, ahol alacsony pozícióban kezdett, de volt hogy egy hónapon belül többször is "ugrott a ranglétrán", tehát a BME elég jó alapot adhat, de ez rajtad is múlik. Egyébként ő saját magát egy szorgalmas, közepes képességű embernek tartja (és egy nekünk tartott fizika konzultáció során bizonyította is hogy nem egy zseni :D)
2018. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy eloszlassam a tévedésedet.


Informatika szakterülethez tartozik a Gazdasági informatikus, mérnökinformatikus, programtervező informatikus.

[link]


Alapok ugyan azok, Mindenhol megtanulsz programozni, kb ugyanazon a szinten.


A hivatkozott SAP-nál ugyanolyan jól keres egy mérnökinformatikus mint egy gazdasági informatikus. A programozás tudományát mindenki az egyetemi alapokra építve saját maga vagy a a kollégáitól fogja megtanulni a való életben.

Nehogy azt hidd, ha meglátják a diplomádat és az alapján döntik el, hogy te most mi leszel és egyből nettó 500-at fogsz keresni. A kutyát nem fogja érdekelni hol végeztél. A fizudat az fogja befolyásolni, mennyit tudsz, azaz van-e tapasztalatod már, dolgoztál -e egyetem mellett, és maga a cég, hogy az mekkora, mi a profilja. Bármelyik informatikus szakterülethez tartozó diplomával kereshetsz szarul meg jól, attól függően, melyik céghez mész és mit tudsz.


Mérnökinformatikáról nagyon nehéz lesz tisztán gazdasági mesterre menni, már ha sikerül a BME VIK-en elvégezned, ami nem valószínű az eddigi statisztikák alapján. Gazdiformatikus BSc-t javasolok, gazdinfós mesterrel (ami lehet BME is mesteren), vagy gazdinfós BSc-t, tisztán gazdasági mesterrel, mert gazdinfóról ha úgy döntenél, sokkal könnyebb gazdasági mesterre menni.


Ha meg mérnökinformatikát választanál, akkor inkább OE vagy PE. A legfrissebb statisztikák szerint a PE-s mérnökinformatikus pályakezdők kapják a legtöbb fizetést. Ezeken az egyetemeken tudsz menni duálisba is mi-n. És a felvételinél előnyben leszel, mert lesz a duális miatt szakmai tapasztalatod, gyakorlatod, és csak akkor kell menned a céghez, amikor nincs szorgalmi időszak az egyetemen, de akkor is kapsz érte pénzt, amikor az egyetemen vagy.


dualisdiploma.hu

2018. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a portfolion volt egy cikk:


"Informatikában az élen


Az informatikai képzési területen szintén a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara ért fel az első helyre 53,8 pontjával,

megelőzve a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karát (51,1 pont) és

az ELTE Informatikai Karát. "


[link]

2018. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt meg van a cikk rendesen:


[link]

2018. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!