Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon be vagyok parázva a...

Nagyon be vagyok parázva a matek érettségitől. Szerintetek sikerülhet 90-95% körül?

Figyelt kérdés

Világéletemben ötös voltam matekból, sőt csak 1-2 négyesem volt évente. Moost vagyok 12-es és ahogy csnálgatjuk a feladatokat sajnos arra kell rájönnöm, hogy kb. mindent elfelejtettem az eddig tanultakból. Az első 12 feladat az már nagyon jól megy de utána kezdődik a probléma, van amihez hozzá se tudok kezdeni...

Most kezdtünk el órákon ismételni az elejétől, meg vanb külön érettségis plusz óránk is, de akkoris bevagyok parázva, hiszen kevesebb mint 4 hónap és érettségi. Ha pedig nem sikerül nagyon jóra esélyem sincs, hogy felvegyenek a kiszemelt helyre. :(



2018. jan. 3. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Januárban én is 50% körülieket írtam, a próbaérettségim 96%, a rendes pedig 88%lett. Pedig nekem nem kellett a felvételihez szóval nem is nagyon készültem.
2018. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 3nap alatt "készültem" fel, és 91% lett.


Annyi a kulcsa az egésznek, hogy sokat kell gyakorolni. Megcsinálni az előző évekbeli feladatokat. Mondhatni típusfeladatokat szoktak adni, szóval ha azokból felkészülsz nagy baj nem lehet.

2018. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg és ne parázz rajta. Én négy évig négyes voltam emelt matekon, az érettségire külön nem készültünk és én sem gyakoroltam rá otthon. Egyetlen egyszer volt olyan, hogy órán irattak velünk egy korábbi középszintű matek érettségi feladatsort és az enyém lett a legrosszabb, akkor valahogyan hozzá sem tudtam kezdeni...Akkor úgy voltam vele, hogy minek foglalkozzak vele, nincsen semmi tétje, majd élesben odateszem magam, ez úgysem számít semmit stb., úgyhogy nem erőltettem meg magamat, de utána azért titkon féltem, aggódtam, hogy majd az érettségi milyen lesz, hogyan sikerül majd, ha már ott sem ment és eleve hallgatuk, hogy "így megbuksz, úgy megbuksz", mi nagyon rá voltunk paráztatva a tanárok által...aztán végül 90% lett az érettségim, mikor megnéztem, akkor láttam, hogy csupa olyanokon vesztettem pontot, hogy elszámoltam, kihagytam, elírtam stb., tehát mind figyelmetlenség, kapkodás volt, ami abból adódott, hogy féltem, izgultam, stresszeltem...Nem tudom, hogy mennyire lehet ezt elnyomni, elhagyni, főleg ha valaki eleve ilyen típus, de az biztos, hogy minél jobban ki kell zárni az ilyen tényezőket, mert úgy nem tudsz nyugodtan, normálisan gondolkodni és kapkodsz, nem figyelsz oda. Próbáld meg picit lazábban venni, ha eddig is jó voltál matekból és érted, akkor ott sem érhet nagy meglepetés.
2018. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez közép érettségi. Én is nagyon féltem tőle, és eleinte nekem sem mentek a feladatok, aztán meg 97% lett. A közép nevetségesen egyszerű, és ha odajutsz, te is fogod majd látni. Most még csak rávagy parázva, és sok mindent elfelejtettél már. De úgyis ismételni fogtok, és van egy plusz órátok is, úgyhogy teljesen jól fel fogsz tudni készülni rá.

Az érettségihez közeledve észre fogod venni, hogy a matek a legkönnyebb, a törit meg lehet csinálni egy atlaszból, a magyar pedig csak szövegértés illetve annak kérdése, hogy mennyire magoltad be a tanár által helyesnek vélt elemzéseket.

2018. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn 10. Es 11.ben 3as 12.ben 4es 9.ben otos matekos voltam. 88%ra erettsegiztem. Simán menni fog, ne parázz, kirázod a kisujjadból. Majd az egyetemi matek... :'D
2018. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!