Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen msc-re menjek, melyikre...

Milyen msc-re menjek, melyikre érdemesebb?

Figyelt kérdés

Most végzek villamosmérnökként januárban, most tavasszal hanyagolnám az iskolát, de februári jelentkezéssel, ősszel kezdenék levelező msc-t.

Szerintetek melyiket érdemes karrier szempontból megcsinálni?

Műszaki menedzser msc levelező, csak a Szent Istvánon van levelező.

Vagy Pénzügy msc a BGE-n levelezőn. Megcsináltam szabválként a pénzügy és számvitel tárgyakat, szóval megvan a 30 kreditem hogy erre jelentkezhessek.

Vagy esetleg valami más?

Melyiket ajánlanátok?

MBA odébb van sajnos, most szeretnék msc-t.

Köszi előre is!



2018. jan. 5. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Én szerintem:


-Első a tapasztalat szerzés

-Közbe mehet a villamos MSC levelezőn

-Majd valami gazdasági-vezetési képzés

(Mérnök gazdász, vezetés-szervezés)

2018. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Villamos msc-t nem szeretnék, mindenképpen gazdasági vonal fele tendálnék.
2018. jan. 5. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld kideríteni milyen tárgyakból építik fel a képzést, az alapján utána tudsz dönteni.
2018. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben megnézném az új ELTE GTI-t, ami ősszel indítja a mesterszakjait részidősben is. Ezt az intézetet azok a tanárok alapították, akik elmentek a BME GTK-ról, amikor az ottani félhülye rektor bedarálta a karukat. Én ott végeztem a korábbi osztatlan műsz. menedzsert és később az MBA-t, és szerintem az ország egyik legprofesszionálisabb és legjobb oktatói gárdája. (Egyébként az MBA is MSc.-nek számít Magyarországon. Csak neked azért nem működne most, mert megkövetelik hogy az alapdiplomád után legalább 2 év gyakorlatod legyen)
2018. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
39%

Műmenedzser mester villamosmérnök alapdiplomával teljesen jó, de el kellene dönteni, hogy mi a célod, mi érdekel, mit akarsz vele kezdeni. A pénzügy érdekel? A menedzsment érdekel? A HR érdekel?

Pénzügy MSc indul a Corvinus K karon is, esti formában. Én inkább BCE-re mennék.

Vezetés és Szervezés MSc Corvinuson nem érdekel?

Az ÖLTE nem nagyon hirdet semi értelmeset (vagy nem jót nézek?):

[link]

Az MBA az még tényleg odébb van neked, 5-10 év tapasztalat után van értelme.

BME-GTK-t meg ne féltsd, az egész ország legpénzesebb kara, majd megint megveszik a fél Corvinust kilóra oszt cső :D

2018. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az ELTE GTI szakokat a felvire csak jan 31-től rakják fel: [link]


A BME GTK-nak meg annyi, elment az egész oktató kara, akik az üzleti mesterképzéseket csinálták. Most is csak úgy tudják folytatni a képzéseket, hogy külsős oktatóként visszafoglalkoztatják azokat, akik leléptek az ELTE GTI-re. Szépen lassan onnan el fog tűnni az üzleti képzés, amint kifutnak a még meglévő hallgatók.

2018. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Mérnök-közgazdász.
2018. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!