Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyerekpszichologiat szeretnek...

Lara1214 kérdése:

Gyerekpszichologiat szeretnek tanulni levelező tanfolyamon mivel 3gyermekem és vajdasági vagyok de magyarországon szeretnek tanulni. Tudnátok valamit ajánlani?

Figyelt kérdés
2018. jan. 5. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen céllal gondolsz tanfolyamot végezni. Nincsenek oklevelet adó levelező pszichológiai tanfolyamok. Ha önmagadat akarod képezni, akkor könyveket (Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás)és honlapokat olvass.
2018. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hogy mi?

nem, ilyen nincs, nem létezik.

de komolyan azt hiszi vki h némi kis tanfolyam és gyerekpszichológus lesz?

2018. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Olvasgass ilyen témájú könyveket.
2018. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Itt jön az sajnos, hogy hiába "beszélsz" magyarul/érzed magad magyarnak... nem itt élsz és semmit sem tudsz a mi rendszerünkről.


Pszichológiát tanulhatsz. Azonban biztos szolgálhatok pár új információval.

Levelezőn nincs államis hely. (Magyarul önköltséges!)

Emellett a levelező nem azt jelenti, hogy havonta 1 alkalommal kell elmenj a választott intézménybe, hanem hetente 1-2 napra! (Reggeltől estig)


Ha ez megvan, utána jöhet a külön érdekes dolog.


Pszichológia szak kell neked először. Majd utána fogsz szakosodni.


Szóval pszichológia szak.

Most éppen aktuális.. jelentkezned kell egy itthoni emelt érettségire, hiszen kötelező eleme a felvételinek.

Felvi.hu -n megtalálod a konkrétumokat.

Szerencsére csak 1 emelt kell, így a középfokú másik érettségid elfogadtathatod.

(Nem feltételezem, hogy nincs meg.. de igen! Érettségi is kelleni fog..)

Nem is akármilyen! :) Még az önköltségeshez sem.

(Jah és 3 éves a képzés, de ez kb. arra elég, hogy feneket törölj a papírral)

Azután indul a móka és a további pénz beleinvesztálása.

De abban már tisztában leszel ha elvégzed a 3 évet, így nem fontos azt is részletesen tárgyalni.



Ajánlat?

Felvi.hu

2018. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Pszichológiát csak egyetemen tanulhatsz, ráadásul a gyerekpszichológushoz specializálódni kell (mivel a gyerekpszichológusokból nagy hiány van, ezért a legtöbb helyre elég a mesterképzés, de érdemes mester után szakirányú továbbképzésre menni, hogy elmélyítsd a tudásodat). Amúgy alapképzésen is tanítanak már gyerekpszichológiát, fejlődéslélektan a neve, de ez csak 1 tárgy, tehát nyilván nem tudod csak ezt tanulni. Mesteren már tudsz erre specializálódni (amihez meg el kell végezni az alapképzést).

De ha csak azért akarsz gyerekpszichológiát tanulni, mert van 3 gyereked, azért felesleges egyetemre jelentkezni (alapképzés 3 év, mester 2, szakosodás is általában 2-3...). Ehhez tényleg érdemesebb szakirodalmat olvasni.


Másik lehetőség: mivel a legtöbb egyetemi előadás ingyenesen látogatható, akár te is beülhetsz egy-egy ilyen órára, csak fel kell utaznod az adott egyetemre (és meg kell tudnod, mikor van ilyen előadás). De ez nyilván rengeteg pénzbe, időbe és energiába kerülne (és ott van akár az a lehetőség is, hogy nem engednek be az előadásra), így tényleg a szakkönyvek olvasása a legjobb megoldás.


Minden más információt, amit én is akartam írni, a többiek már leírták.

2018. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És az ottani középiskolai papirjaidat elfogadtatni magyarországon.
2018. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a gyermekpszichós tudásért tanulnál, ne kezdj bele. Nagyon nyögvenyelős maga a szak, alapszakon minden mással együtt tanulsz gyerekpszichót és fejlődéslélektani alapokat, mesteren tudsz csak szakosodni klinikai gyermekpszichóra, de szerintem aki nem akar a szakmában dolgozni, ne tanulja...


Sokkal jobb elmenni nem akreditált tréningekre, esetleg gyógypedagógiára, pedagógiára, szerintem.


Én is inkább a könyveket javasolnám. Ormai-féle gyermekpszichós könyvek, Feuer könyvei, Cole & Cole "bibliája" Fejlődéslélektan címmel, miegymás. Sajnos ez egy nagyon kis szelete a pszichológiának, ami csak az alapszak elvégzése után bontakozik ki igazán.

2018. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!