Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách Imre Gimnáziumot vagy...

Madách Imre Gimnáziumot vagy a Kölcsey-t válasszam?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy melyik gimnáziumot válasszam, ha az a szempont, hogy milyen a közösség, mennyit kell tanulni. Madách-ban többet kell tanulni, mint a Kölcsey francia kéttannyelvűn ? Illetve a oda járó diákok körülbelül ugyanolyan "színvonalúak", vagy a Madáchba válogatottabb társaság jár ? Mert az ismerőseim mind a Madách magasabb szintű diákjaival győzködnek. tényleg jobb ott a közösség ? Azért kérdezem, mert én a francia nyelv miatt hajlok a kéttannyelvű irányába, a közösség miatt a Madách irányába. Viszont, bár kitűnő tanuló vagyok, nem szeretnék versenyistállót... illetve még kérdés, hogy bár a Madách nem kéttannyelvű, azért egy felsőfokon meg tudok tanulni franciául ott is ? Ott is élvezetesen tanítják a franciát, mint a Kölcsey-ben ?
2018. jan. 8. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én Madáchban voltam francián, nekem meglett a C1, de ez nem túl gyakori. Vannak most volt kölcseys csoporttársaim az egyetemen, nekik az érettségi miatt megvan a C1, de nem tudnak jobban nálunk. Bár ahogy hallottam, mindkét gimiből elmentek a legjobb franciatanárok az elmúlt pár évben... A Madách nem versenyistálló, legalábbis 3 éve még nem volt az, sőt, azóta is inkább leállítják a diákokat, ha túlságosan is csak a tanulásra koncentrálnak, és semmi másra, nagyon figyelnek arra, hogy azért kiegyensúlyozottak legyenek a gyerekek.
2018. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!