Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelen vagyok jelenleg, de egyáltalán nem érdekel sem a könyvelés, sem pedig az adózás és korábban sem érdekelt soha. Ilyen tárgyakkal pedig így másfél év alatt tele voltunk.


Ami érdekel, az maga a pénzügy, vagy maga a kereskedelem, vagy akár marketing.


Váltanom kellene-e, mert csak utálni fogom? vagy ha specializálódok pénzügyre, akkor már nem lesz könyvelés/adózás és maradjak?


Valakik azt mondják itt a gyakorikerdeseken, hogy a kereskedelem és a marketing "büfészak", nehéz vele elhelyezkedni, de valakik pedig azt, hogy ez egyáltalán nem így van.


Ha mesterképzést NEM akarok végezni, csak az alapképzést, akkor melyik szak érné meg nekem jobban?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Életmentően fontos lenne! :)



2018. jan. 9. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én pénzügy és számvitelről váltottam gazdálkodási és menedzsmentre két év után. Nem bántam meg, mert se a pénzügy, se a számvitel nem érdekelt olyan szinten, hogy ezzel foglalkozzak hosszú távon. Ha a kettő közül legalább csak az egyik érdekelt volna annyira, hogy reális perspektíva legyen, hogy azon a területen akarok elhelyezkedni, szerintem végigcsináltam volna. Én azt mondom, ha a pénzügy érdekel, akkor bírd ki valahogy a számviteles tárgyakat, mert hosszabb távon szerintem jobban jársz, ha nem váltasz. Ha van lehetőség specializálódni, valószínűleg akkor is lesznek még a kötelező számviteles tárgyaid, de a többség az pénzügyes lesz. Ezt a tantervetekben tudod megnézni.

A PSZ egyértelműen keresettebb diploma, mint a KM, jó pénzügyi szakemberből kevés van, és kis idegen nyelv tudással nagyon jól megfizetik őket, főleg Budapesten. Az barokkos túlzás, hogy a KM büfészak lenne (bár értelmezés kérdése), azzal is el lehet helyezkedni, de a "nem minden rovar bogár" dilemma sajnos érvényes erre a két képzésre is. Amilyen munkakört be tudsz tölteni KM-es diplomával, azt 99%-ban el tudod látni PSZ-essel is, fordítva viszont messze nem ennyire rózsás a helyzet.

Úgyhogy én mindenképpen azt mondom, hogy ha a pénzügy érdekel, semmiképp se hagyd veszni, mert hosszútávon sokkal jobban jársz vele, mint akár a kereskedelemmel, akár a marketinggel! :)

2018. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy specializáción is lesz még számvitel. Alapból a psz jobban megéri, de ha ennyire utálod inkább válts. Nem tartom büfészaknak a kermart, viszont náluk a nyelvtudás fontosabb. De nincs értelme annak, hogy végigszenveded a szakot majd miután megvan a diploma pályát váltasz, mert annyira megutálod ezt a területet. Gtk-n belül úgyis a tárgyaid többségét el tudod fogadtatni.
2018. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!