Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE vagy PPKE pszichológia?

KRE vagy PPKE pszichológia?

Figyelt kérdés
Mindkettőre beadom a jelentkezésem, csak a sorrendről nem döntöttem még. A Pázmány jóval közelebb lenne mint a Károli, viszont az utóbbiról már sok jót hallottam, míg az előbbiről nem sok mindent. Bármi érdekel, közösség, tanárok, nehézség.

2018. jan. 10. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

PPKE-re járok, az oktatás szerintem nagyon színvonalas, a szakmai törzstárgyak oktatói baromi kedvesek, nagyon érdekes, izgalmas órákat tartanak, segítőkészek... Elvárják a tudást, de nem szivatnak.


A közösség évfolyamfüggő, a felettünk lévők számomra beképzelt flegma köcsögök, mindig kioktatnak minket, a mai napig is, pedig végzős szamarak vagyunk, mi nagyon összetartóak vagyunk, mindenki ad mindenkinek jegyzetet, tételt, van, hogy együtt is dolgozzuk ki őket, az alattunk lévő évfolyamok is cukik a maguk módján, bár a mostani elsősök között már elterjedt ez a "csak azértse segítek, szerezz magadnak jegyzetet" mentalitás és az előadót sem tapsolják meg, ahogy mi tettük minden óra után... Ezt nem lehet így megmondani.


A közösségi élet rajtatok múlik, ha ti leszervezitek egymás között, akkor lesz, ha nem, akkor nem. Itt nincs ilyen hű, de nagy felhajtás az egyetemi napokon, nincs tanköri összeröffenés, nincs ilyen szempontból semmi, de lehet, hogy a KRE-n sincs. Én ezt mindenesetre hiányoltam.


A tanulmányi osztályt meg elhantolnám még így nagy empatikus pszichológusként is. Tudod, mikor a tantervedben ott a tárgy beírva 6. félévre és elvileg jogod lenne akkor felvenni, amikor meg van hirdetve, a többi tavaszi féléves tárgyaddal együtt, de valamelyik marha benyögi, hogy amúgy nem indul, mert nincs oktató, vagy mert a többi évfolyam tantervében ez őszi féléves, te meg emiatt maradsz az egyetemen még fél-1 évet... Az egy kicsit olyan dolog, hogy mi a jó anyámnak fizetek és tanulok, ha ezt kapom?... Meg már volt velük probléma olyan szempontból is, hogy Erasmusra nem engedtek ki csúszás nélkül, aztán mikor kiderült, hogy mégis elismerik a tárgyakat, amiket kinn teljesítesz, addigra elfogytak a normális nyelvvizsgával (nem ilyen lengyel B2 és társai) megpályázható helyek... Szóval nekem ilyen szempontból nagyon nagy csalódás volt. Sokat tanultam és nagyon sok jó gyakorlati óra van, de a szervezés egy...............

2018. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Három pszichológia szak ér valamit Magyarországon: ELTE, Debrecen, Pécs. A többire felesleges járni.
2018. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Szintén Pázmány.


Szerintem kifejezetten jó a közösség: de ez szerintem nagyon szubjektív dolog, hogy kinek mi jön be.


Oktatók szerintem is marha jók pszichón, nekem külön tetszett hogy viszonylag sok fiatal tanár is van, akik felkészültek, de mégis interaktív órákat tartanak.


Buktató tárgy szerintem mindenhol van, anatómia, statisztika ilyenek. De ez egyetemtől független.


Educatióra jössz? Ott kinn lesz mindkét egyetem, és tudsz konkrét kérdéseket is feltenni.

2018. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megyek remélhetőleg szombaton igen :) és az mennyire igaz hogy a Pázmányon töménytelen mennyiségben kell "felesleges" dolgokat bemagolni?
2018. jan. 15. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semennyiben szerintem: a Pázmány inkább a gyakorlatias képzésű.


De elmélet mindenhol van a pszichológiában, azt nem lehet megúszni. HA gondolod nézd meg a tanterveket, és kb látod milyenek az arányok!

2018. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek felesleges dolgok, szerintem. Illetve vannak, de ha kivennék, azzal másnak ártanának. Túl sokszínű a szakma sokféle kimeneti lehetőséggel, nem vehetnek ki egy munkapszichós tárgyat pl, amit egy klinikus magasról le fog szarni a későbbiekben, és fordítva. Van 4 kötelező tárgyunk, ami vallási, de annyira veszik komolyan a tanárok is, mint mi, sokszor arra kapsz ötöst, ha ott voltál órákon és nem kell vizsgáznod belőle, csak felvenni egy alkalmat, amihez beírja a jegyedet az alapján, hogy aláírtad-e az órán körbeküldött névsort, máshol meg konkrétan meg van adva 30 kérdés a helyes válaszokkal együtt (feleletválasztós), ezt konkrétan kiküldték Neptun üzenetként, neked meg online kellett vizsgáznod ugyanazokból a kérdésekből, ugyanazokkal a válaszokkal, csak más sorrendben tette fel őket... Ja, és nem volt katalógusos az óra, szóval a fél évfolyam bukott volna, ha rákérdez a függöny színére az előadóban. :D Nincsenek fölösleges tárgyak, szerintem, relatíve sok a gyakorlat és elég nagy teret biztosítanak a gyakorlásra is, jegyzőkönyvezés, kommunikáció, szakszövegértelmezés, miegymás szempontjából.
2018. jan. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!