Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemen a...

Melyik magyar egyetemen a legjobb a pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Elsősorban budapestiekre vagyok kíváncsi (PPKE, KRE, ELTE).

2017. jún. 13. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Károlira járok és szeretem. Melyik a legjobb?? Szerintem senkinek nincs akkora rálátása mindhárom sulira, hogy ezt objektíven meg tudja neked itt válaszolni. :) Azt tudom, hogy ahova én járok, oda jó járni :))) Szubjektív, de igaz. :)
2017. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, elég kevés ember van szerintem, ha van egyáltalán aki mindhárom egyetemre járt és mondjuk nem két hetet. Ismerősömtől azt hallottam (az ismerős a károlira jár, egy jó barátnője meg az eltére), hogy mindkettő jó, de kicsit másra fektet nagyobb hangsúlyt a kettő. Az eltén inkább a kutatást és az ahhoz kapcsolódó dolgokat nyomják, a kálorin meg a klasszikus 'jönnek hozzád a kiensek és beszélgetsz velük' típusú munkára képeznek. A pázmány pszichológa szakáról nem tudok semmit, de kétlem, hogy nagyon rossz lenne az egyetem néhány másik szakából kiindulva.
2017. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva egyikkel sem tudsz mellélőni, attól függően sem, hogy milyen terület érdekel igazából. Az alapképzés után még mindig dönthetsz úgy, hogy egy másik intézménybe mész mesterre (itt ugye az fog számítani, hogy milyen szakirány érdekel). De a lényeg úgyis az lesz, hogy utána milyen szakképzéseket, módszerspecifikus képzéseket végzel el, azokból meg azért nincs akkora kínálat. Senkit nem érdekel, melyik egyetemre jártál.
2017. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi kérdésekre adott válaszokból (amit érdemes elolvasni) és a kollégákkal folytatott tapasztalatcsere alapján attól függ, hogy mi a célod a szakkal és a szakmával.


Ha csak egy diplomát akarsz, akkor mindegy.


Az ELTE a legjobb, ha tudományos kutatásról, tudományos képzésről, PhD-ről, nemzetközi szakmai karrierről van szó.


A KRE "gyakorlatiasabb", ami azt jelenti, hogy kevésbé elmélyült, kevésbé korszerű, viszont a kollégákkal való együttműködésben, hazai gyakorlatias állásoknál előnyös lehet, mert egy nyelvet beszélsz a főnököddel, azokat a módszereket használod mint ők, és nem néznek okostojásnak aki kínaiul beszél.


A PPKE mellett nem nagyon tudnék érveket felhozni, de inkább a KRE-hez áll közelebb jellegét tekintve. Színvonalban a két egyházi intézmény hasonló.

2017. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az eltére járok, valóban kutatásorientáltabb, de ez nem jelenti azt hogy csak elmélet van. Alapszakon szerintem nem számít, hogy melyikre mész, én nagyon szeretem az eltét, szerintem nagyon jó tanáraim vannak, és a gyakorlati és a kutatási oldalt is meg lehet ismerni. A másik két egyetemről nem tudok nyilatkozni, nem is hiszem hogy ba-n nagx különbségek lennének.
2017. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!