Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon utálom az egyetemet,...

Nagyon utálom az egyetemet, utálok bemenni. Más is van így?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 19:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem... biztos lehetsz benne, hogy a 100.000+ hallgató közül, csak te utálod.


Minek jársz oda ha utálod?

2018. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Én szerettem... De már nagyon nem. Egy (bocs) retek szar. Nem az oktatás miatt, szeretek tanulni, de basszus, mikor a gólyabál óta semmi közösségi program, semmi lelkesítő, a szaktársaid olyanok, mintha szellem lennél, hogy köszönsz basszus és vissza sem köszönnek, egyedül lézengek benn előadáson, mert mindenki egy lusta tetű... Azt hittem, tudok majd itt is barátkozni, de senki sincs szinte, akikkel találkozom, azok meg vagy másik évfolyam, vagy másik szak, nem is ismerjük egymást. Akik meg voltak, azok meg ilyen izolált izék.


Alig várom, hogy végezzek, mert tényleg teljes magány ez és sosem gondoltam volna, hogy ennyire üres tud lenni egy egyetem. Várom, hogy végre rendes campuson legyek, rendes programokkal, ahol az évfolyamcsoportban is segítenek (mint a kövi egyetemem mostani gólyacsoportjában) és szerveznek heti-havi szinten programokat egymással... :(


Bezzeg jegyzetért lerohannak, mert kb csak én járok be pötyögni... :D Olyankor hú, de nagy barátok vagyunk. Aztán egy nyomorult sörözést fél év összeegyeztetni, mert így a párom, úgy a munka... Hát persze.

2018. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
De te most haverkodni meg szórakozni jársz oda? Kb úgy beszélsz az egyetemről mintha egy tábor lenne, ahol semmi értelmeset nem tudnak kitalálni, hogy te jól érezd magad. Tanulni jársz oda nem társasági életet élni. Ha nem akarod akkor ne add oda a jegyzeted, ennyi. Találj máshol barátokat.
2018. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nálunk sincs semmi, de semmi program...

Akikkel meg jóban vagyok, azok másik szak és nincs közös óránk...

2018. jan. 10. 19:27
 5/24 A kérdező kommentje:

Nálunk az oktatás is egy vicc, pedig komoly szak. A tanár se ért a tantárgyához...

Szerintem fontos, hogy legyen egy két közös program...

2018. jan. 10. 19:28
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem szórakozni járok oda, csak ha már a fél napomat elviszi és mellette nem sok dolgot tudok csinálni, elvárom, hogy adjon a közösségi életmhez is. 4-5-ös tanuló vagyok, lassan diplomás, igen, tanulni járok oda, de nem vagyok robot, nekem is van társasági igényem és szánalmasnak érzem, hogy máshol ez (ELTE, BME) remekül működik, én meg itt rohadok a semmiért ilyen szempontból.


Nem hallgató vagyok, hanem egyetemista, ember, aki nem csak azzal akarja tölteni a legszebb és legszabadabb éveit, hogy egy helyben kuporogva tanul meg jegyzetel. Ez a kötelességem, igen. De nem az egyetlen szerepem.

2018. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

"Nem szórakozni járok oda, csak ha már a fél napomat elviszi és mellette nem sok dolgot tudok csinálni, elvárom, hogy adjon a közösségi életmhez is."


Nagyon el vagy tévedve ha elvárod, hogy téged ne csak oktasson de pelenkázzon is az egyetem.

2018. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Tudnék neked beszélni az egyetemről, mint szociális színtérről, de nem teszem meg.:) Hivatalosan nem feladata, a feladata sok, a munkájában hatékony szakember képzése és a diploma kiállítása a mintatervben szereplő tantárgyak teljesítése, a szakdolgozat megírása és a sikeres államvizsga után. Íratlanul viszont nagyon is a feladata lenne, ugyanúgy a HÖK és a többiek feladata az, hogy szervezzenek programokat, ugyanúgy kapnak erre is keretet elvileg, vagy kérnek a rendezvényekre jegyet.


Egy nyomorult szolgáltatás nincs, amit igénybe lehetne venni. Sem tornaterem, sem tanköri foglalkozások, sem szakest, semmi. Máshol meg mások ugyanennyiért, ugyanennyi idősen, ugyanilyen szakon királyul szórakoznak.


És nem, nem kell, hogy elkényeztessenek, de ugyanúgy, ahogy a munkahelyen is a csapatépítő tréningek és társaik nem dísznek vannak, itt is nagyon nagy motivációs erővel bír, hogy nem idegen emberek és kuka arcok közé mész be. Amellett, hogy az ember az egyetemen építi a szakmai kapcsolatait is. Hát ezt itt átkozottul nem látom.


Lehet, hogy neked megfelelne, nekem úgy, hogy lehetne más is, nem fog megfelelni és merem azt mondani, hogy ez-egy-szar így, oktatás ide vagy oda. Szerencsére már alig egy évem van itt vissza.

2018. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem ugyanoda járunk utolsó?? 😂
2018. jan. 10. 20:26
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Miért, te hova jársz? :D
2018. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!