Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lenne a következménye, ha...

Mi lenne a következménye, ha nem mennék be vizsgára? Kell ezért fizetnem?

Figyelt kérdés
SZTE TTIK hallgató vagyok és felvettem egy vizsgaidőpontot egy kötelező kurzuson, ami végül nem alkalmas, így nem tudok rá elmenni és igazolást sem tudok rá szerezni.

2018. jan. 11. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Leadni mar nem tudod? Nalunk ugy remlik 5 ezret kellett fizetni igazolatlan mulasztasert. Nehany tanar viszont jo fej es ha irsz neki mailt, hogy mi a helyzet akkor megoldja.
2018. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is fizetni kell érte, talán 4500 forintot.
2018. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Különeljárási díjat, nálunk az 3.500 Ft.

És ugye vizsgaalkalomnak is beszámít.

Én tavaly írtam a tanárnak, nem hatja meg. Beír, mert rajta vagy a listán.

Ha hozol orvosit elnézik, de én azért nem utazgattam.

2018. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyfelől a vizsga "érvényes" a jegy: elégtelen. Aztán jelentkezhetsz pótvizsgára a megfelelő díjért, továbbá elhasználtál egy lehetőséget.

Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy alkalmatlan az időpont és nem magyarázható, nem igazolható, nem lehet róla beszélni. Az egy, lustaságot kivéve.

2018. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem igaz, elégtelent nem írhat be, ha nem megy el. A nem megjelent egy vizsgaalkalomnak számít.
2018. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
BME-n úgy van, ha nem mész el, akkor fizetsz 4500ft-ot, viszont jegyet nem írnak be és vizsgaalkalnak se számít.
2018. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
SZTE GTK -> "nem jelent meg" kerül beírásra, vizsgaalkalomnak számít, de nem kell fizetni semmit, viszont egyesnek se minősül.
2018. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van ahol ezért különeljárási díjat számítanak fel.

Van ahol aznap reggel bemész a tanulmányira kéred hogy vegyék le neked mert nem tudtad leadni és valami indok és levesznek.

Máshol orvosi papír kell.

Alapból igazolás nélkül vizsgaalkalmat buktál csak.

Ha a következőre se mész el vagy azon 1est kapsz bukta a tárgy. Kivéve ha van 3. alkalmad.

De az aláírásod megmarad és cv-re felveheted jövőre.

2018. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nálunk (pázmány) utolsó vizsgaalkalomra nem engednek majd feljelentkezni.

Legfeljebb ha van még előtte levő.

A legtöbb helyen a különeljárási díj garantált.

2018. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha felvetted, de nem mész be, akkor letiltanak a vizsgákról, plusz a tárgyat sem fogod így teljesíteni, ezért két okból is fizetned kell:


1. A nem teljesített tárgy miatt

2. A felvett vizsga miatt, amire nem mentél be, ennek a díja általában borsosabb szokott lenni mindenhol


Legalább aláírni menj be a papírt vagy ha azért sem tudsz bemenni, akkor legalább a vizsgáztatóval beszélj, hogy igazolja le neked a távolmaradást.

2018. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!