Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valakinek pozitív vélemény...

Van valakinek pozitív véleménye, élménye a BGE egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Engem főleg a turizmus szak érdekelne. Milliónyi rosszat olvasok róla, de engem mégis ez érdekel és örülnék ha valaki tudna valami jót mesélni.

2018. jan. 12. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

A szakról sok mindent nem tudok mondani sajnos, de talán hasznosnak találod a válaszom, a gazdasági szak az egész jó, én csak jókat hallottam a BGE ről, pár ismerős és tanárom is végzett ott

A tanárom ajánlotta nekünk a BGE-t mondta, hogy mostanában kicsit gyengélkedik, de a gazdasági szak az erős és jó

2018. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Zalaegerszegre (BGE szintúgy) járok, de utálom.

Semmi lehetőség, programm. A tanárok elég érdekesek. Az egyetemi rendszer borzalmas, 1,5 év után kb. 1.000.000 forintnál járok, de megbántam, hogy belekezdtem.

2018. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

A szak maga nem rossz. Gazdasági vonalon a leggyengébbnek tartják, ami szerintem is így van. Akik idejönnek, általában nem is érdeklődnek úgy a gazdaság iránt, mint a komolyabb szakokon... de azért számítani kell rá, hogy itt is vannak az elején közgázos/matekos tárgyak, hiszen mégis csak közgazdász diplomát ad.

Később már kifejezetten turizmusos tárgyak vannak, sok gyakorlat, sok féle szakirány. Én a Corvinus turizmus szakáról jöttem át, az sokkal szárazabb volt, és még turizmus vagy vendéglátás közül sem lehetett volna specializálódni...

Akik leszólják, általában azért teszik, mert nem gondolják igazi közgazdász képzésnek.

Na meg elég sokan vannak, 600 embert vesznek fel évente nappalira, ebből sokan ott hagyják az elején... vagy folytatják és 2-3 év csúszással végzik el. :D

Az első év sz*r... Nem túl érdekesek a tárgyak, baromi sok ember van mindenhol, elég személytelen az egész. De a második évtől kevesebben is maradnak meg több is a gyakorlat, ahol kis csoportokban oktatnak, itt már van esély rá, hogy meg is jegyez 1-1 tanár, ha ügyes vagy... és az nagy előny :)

A társaság meg nagyon vegyes... ennyi ember közt van mindenféle :D de amit kiemelnék, hogy muszáj valamennyire benne lenni a közösségben, még az amúgy visszahúzódóbbaknak is, mert fontos, hogy tudj számítani másokra. Nem csak a jegyzetekre meg a vizsgatapasztalatokra gondolok, de a KVIK-en az információáramlás valami botrány és ha nem vagy jóban senkivel, előfordulhat könnyen, hogy valami fontos info nem jut el hozzád...

2018. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, ez nem mind pozitívnak tűnik :D de arra akrtam célozni, hogy ha szem előtt tartod ezeket a dolgokat, akkor nem lesznek nagyon negatív tapasztalataid. Nyilván nem minden szuper, ahogy egy egyetemen sem, de alapvetően a második évtől már elég normálisak az emberek és segítőkész mindenki. Ha megszokod a KVIK-es ügymenetet és nem idegesíted fel magad, ha harmadszorra is változtatják a vizsga időpontját például, akkor jól tudod itt érezni magad. :D
2018. jan. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

"mostanában kicsit gyengélkedik, de a gazdasági szak az erős és jó"

Lol wut

Ez egy gazdasági egyetem, csak gazdasági szakok vannak

Nincs olyan külön, hogy gazdasági szak

Egyébként tényleg rengeteg rosszat hallani mostanában róla

2018. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!