Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tobábbtanulás informatika...

Tobábbtanulás informatika területen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Továbbtanulás előtt állok és informatikai alapon fekvő szakon szeretném folytatni tanulmányait, mindenképp Budapesten.Ami jelenleg a legjobban érdekel az a mérnök informatika. Ezért gondolkozok az OE vagy a BME között, ami a 2 legjobban dicsért egyetem ezen a téren (tudtommal). A döntéshozást az a tényező gátolja, hogy sokat hallom hogy az egyik elméleti, míg a másik gyakorlati alapú, illetve hogy az elvégzés után mennyire nézik hogy hol végezted (esetleg nem a megszerzett tudás fontosabb, mint hogy hol végzed?), valamint megéri-e annyit szenvedni küszködni a BME-vel

a rengeteg feleslegesen leadott anyaggal növelve a szórást (szintén csak hallottam), míg az OE-n úgymond csak a lényegre törekednek. De gondolkozom még a programtervezőn(ELTE), illetve gazd. infon(Corvinus).

Tudnátok nekem segíteni, hogy BME vagy OE esetleg az előbbi két szak között melyiket választanátok ha most kellene választanotok továbbtanulási szempontból? Figyelembe véve a színvonalat, fizetést, elhelyezkedést, elvégzést, maga a tudás amit ad és hogy melyik a "legmegérősebb"?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 13. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

BME-s voltam. Annak idején én is a BME és OE (akkori nevén BMF) között vacilláltam. Végül BME-re mentem és ha újra választanom kellene, ismét BME-re mennék.


Nem jártam soha BMF/OE-re, szval nincs konkrét tapasztalatom, csak annyi amennyit elmondtak az ismerőseim akik kibuktak BME-ről és végül oda mentek.


Nagyjából mindkettőn ugyanazt tanulod, nagyjából mindkettőn hasonló a tananyag, ugyanolyan arányú az elmélet/gyakorlat (legalábbis az elején), csak BME-n valamivel jobb alapokat szerezhetsz, több specializáció van, de sokkal többet is kell tanulnod otthon, több házit kell csinálnod, durvábbak a számonkérések és a vizsgaidőszak igazi fellélegzés a szorgalmi időszakhoz képest.


OE-n kicsit lazábbak a követelmények, jobb a számonkérés (csak azt kérik vissza amit le is adtak), valamivel naprakészebb a tananyag (de ez egyben hátrány is, mivel informatika gyorsan változik és hosszú távon talán többet ér egy jó elméleti megalapozás, mint időleges konkrétumok).


Elméletet egyik helyen sem fogod megúszni, hogy melyiket érdemesebb választani nagyban függ attól, hogy mit szeretnél csinálni informatikán belül (adott esetben még az ELTE proginfo is sokkal hasznosabb lehet számodra mint a BME mérnök infó).

2018. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első++
2018. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!