Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne FOKSz-ra jelentk...

Érdemes lenne FOKSz-ra jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Van itt olyan esetleg aki többet tud az ilyen képzésekről. PTE KTK-n nézegettem ezeket a képzéseket. A ponthatar jóval alacsonyabb és biztos hogy bekerülnék. Főleg a pénzügy számvitel érdekelne. El lehet-e utána diploma nélkül helyezkedni? Ugyan olyan nehéz-e mint az alap képzés? (megnéztem ugyan azok a tanárok tartják az órákat mind a két képzésen úgyhogy gondolom ugyan olyan szigorúan veszik hiába van kevesebb tantárgy) Milyen a közösség? Hova lehet menni utolsó félévben gyakorlatra?

Nagyon érdekelne ez a képzés csak senkit nem ismerek aki oda járt volna, és véleményeket sem találok sehol sem róla, így kicsit félek tőle, hogy pontosan mi is ez.



2018. jan. 14. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

FOSZK:

Annyival másabb, hogy nincsenek azok az igazi halálra szivatós tantárgyak.

Matek1-Matek2, Mikro-Makro, Stat sincs szétbontva, stat1-stat2-re, Pénzügyi II és épülő tárgyak, mélyebb adó, hanem csak egyben stat, ami kb. a stat1 színvonala alatt van jóval.


Emellett, ami érdemben is fontosabb:

Nincs annyi számviteljük(FOSZK csak 2 éves), így a további számviteleken nem vesznek részt.

Illetve hasonlóan a pénzügyi tárgyakon sem.


Ez kinek milyen hír.. :D Vannak, akik ott jönnek rá, hogy a számvitel nem az ő világuk vagy a pénzügy vagy ez az egész egyetemesdi.


Ezzel összefüggően egyértelműen nem kapsz mérlegképest sem.


Azonban a számvitel I-II, pénzügy, pár óra ugyanaz, sokszor együtt is vannak az alapszakosokkal. Ugyanazt az előadást, gyakorlatot ülik végig.

Ugyanazt a ZH-t írják, ugyanúgy kell szóbelizni.


Diploma nélküli elhelyzekedés?

Ezzel a képzéssel nem nehéz de kb. ugyanannyit érsz, mint egy hasonló OKJ-s. (Pénzügy és számviteli ügyintéző).

Csak annyi különbséggel, hogy ott nem szívnál annyit, mint itt fogsz. :D

Persze előnye is megvan... ha netalán nagyon megtetszene akkor mehetsz alapszakra(felvételinél plusz pont, illetve pár tantárgyat eltudsz fogadtatni!)

Emellett ha rossz OKJ-st választanál, akkor nem sokmindent tanulnál de itt rávagy kényszerítve szóval jó/jobb alapokat kaphatsz! (rajtad múlik, hogy tanulsz e..)


Elhelyezkedés:

Amennyiben mobil vagy, szóval nem okoz nagyobb városba költözni, akkor mindenféleképpen fogsz állást kapni.

Mérlegképest ajánlott elvégezni!!! Az sokat segít!


Közösség? Ez rajtatok múlik.

Azonban egyértelműen manapság már nem olyan, mint régen.

Mindenkinek megvan a saját kis élete csak kisebb csoportok alakulnak ki.


Utolsó év gyakorlata...Ahol találsz helyet. :D


Jó tanács:

Jelentkezés előtt legalább annyit tudj, hogy mi az a számvitel és mivel fogsz foglalkozni...

2018. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem érdemes. Menj akkor Pénzügy és számvitel Bsc-re.
2018. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
1.jól leírta. :)
2018. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszóló, hgy ilyen részletesen leírtad! :) Azert gondoltam hogy a nem egyből az alapképzésre megyek, mert oda csak fizetősre vennének fel és előbb meg szeretném próbálni, hogy egyáltalán menne-e nekem ez az egész. Annyi lenne még a kérdésem, hogy gyakorlatra nem az iskola helyez majd ki valahová, azt nekem kell találnom magamnak?
2018. jan. 15. 17:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogy a FOKSz-osok is ugyanúgy mennek gólyatáborba meg ilyen eseményekre, nem? :)
2018. jan. 15. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mennek eseményekre, gólyatáborba.

Szakmai gyakorlatra neked kell találnod helyet, nem az egyetem intézi. Ha nagyon nem jön össze általában tudnak segíteni, de elvárják, hogy első körben önállóan is próbálkozz. Szoktak kitenni az egyetemen belül is faliújságra gyakorlati helyekről értesítéseket, melyik cég milyen gyakornokot keres.

2018. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!