Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes a Debreceni Egyetem...

Érdemes a Debreceni Egyetem biológia alapszakára jelentkeznem?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM! A Debreceni Egyetemet úgy, ahogy van, felejtsd el, kivéve ha egy nagyszerű környezetben (város, emberek) akarsz végigbulizni 3-5 évet. És kivéve, ha NEM orvosi vagy gyógyszerészi karra jelentkezel (azok még nagyon jó képzések ott).

Egyébként az egyetemen az oktatás színvonala valahol messze a béke segge alatt van, se az oktatók, se a diákok többsége nem veszi komolyan (előbbiek nem adják le az anyagot rendesen, nem kötelező órákra járni, hagyják puskázni a diákot; utóbbiak nem járnak órákra, alig tanulnak, csak buliznak szinte mindig). Az infrastruktúra röhejes, soha nincs semmire pénz. A kollégiumok jók, de rettentő drágák (Kossuth Kollégium 18-22 ezer, Campus koli 20-23 ezer, annyiért már szobát bérelek egyedül, a többi koli pedig lepukkant és messze van mindentől).

Az ott szerzett diplomád munkaerőpiaci értéke közelítene a nullához (minden munkáltató tudja, hogy a DE a legtöbb képzésben az utolsó helyeken kullog), a megszerzett GYAKORLATI tudásod szintén nulla lesz, a tananyag 80%-a tömény elmélet az ottani szakokon.


Rengetegen védik amúgy az egyetemet, én is így voltam vele, amíg oda jártam. Mert tényleg baromi jó a közösség, a diákélet, a programok, a város stb. Aztán végzés után rájönnek az emberek, hogy a jövőjüket megalapozó években csak nyugodtan bulizgattak, nem szereztek hasznos tudást és értékes tudást...mert a DE sok mindent nyújt egy hallgató számára, csak ezeket nem. Az ott végzettek többsége csak teng-leng, munkanélküli vagy piti, képzettséget nem igénylő munkakörökben tud csak elhelyezkedni.

Ami még kiemelendő, hogy az egyetemi szakok kapcsolatai különböző cégekkel, vállalatokkal nullák, semmilyen projektbe nem tudsz becsatlakozni tanulmányaid alatt, gyakorlati helyet sem tudnak nyújtani, ahol elhelyezkedhetsz a szakmán belül végzés után, az szinte csak és kizárólag maga a Debreceni Egyetem, mint kutató/tanár.


Inkább csinálj egy jó kis OKJ szakmát.

2017. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Még annyit hozzátennék, hogy a jogász képzésekről is hallottam jó dolgokat ott az orvosin és gyógyszerészetin kívül, valamint mintha az IK is fellendülőben lenne kicsit, de ebben már nem vagyok biztos. Mindenesetre a teljes TTK egy kalap szar, oda semmi esetre se menj.
2017. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Informatikai Kar azért lehet még ott viszonylag jó választás, mert rengeteg informatikai cég települt Debrecenbe (Epam, Innonic, RDI Software, IT Services, National Instruments) és nagyon komoly munkaerőhiánnyal küszködnek és úgy látom elkezdtek a helyi egyetemről toborozni hallgatókat.
2017. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

NEEEE!

Én ezt a szakot elvégeztem. (Biotech msc is kalap fos, azzal folytattam naivan, mert ódákat zengtek, hogy az gyakorlat központú lesz ...nem az)

Az első kommentelő teljesen jól leírta. Én ugyan nem a bulizós fajta voltam, jeles diplomát szereztem és meg is érdemeltem, de szart se érek vele. Elméleti tudás pfff. Gyakorlatban nem mélyítettük el. Mindent elfelejtettem amit 5-re megtanultam. Kalapszar. 0 továbblépési lehetőséggel. Ha biosznál maradnál akkor ELTE vagy ha DE akkor gyógyszerész kart javaslom vagy valami agráros szakot, de a TTK-t kerüld el messze.

2017. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért ilyen negatív a véleményetek, szerintem emberfüggő. Aki gyakorlatozni akar, annak nyáron sok lehetősége van. Ismerősöm ott végzett bioszon és Angliába jár konferenciákra, teljesen jól és könnyen el tudott helyezkedni a diplomájával.
2017. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!