Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Depressziós vagyok a továbbtan...

Depressziós vagyok a továbbtanulás miatt, mert nem tanulhatom, amit akarok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jogász szak érdekelne ezen kívül semmi más. Kiszámoltam, ha két emelt szintű érettségit írnék és mindkettő 90% lenne, ami lehetetlen még az is kevés lenne az államihoz. Olyan osztálytársaim fognak jogra menni, akiket 280 ponttal fognak felvenni és sokkal rosszabbak az eredményeik, mint nekem. Csupán van pénz (2,5 milla).

Nem akarok hitelt felvenni és már több nyáron át dolgoztam azért, hogy kajára meg kolira legyen majd egyetem alatt. Egy hónap múlva le kell adni a jelentkezést, de nem tudom mi legyen.



2018. jan. 16. 18:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogon is lehet kérvényezni, hogy vegyenek át államira. Annyi hogy nem erre kell építeni, mert nem szokott sok állami hely felszabadulni és sok önköltséges szokta kérvényezi az átvételt.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha vársz 1-2 évet gimi után és előbb dolgozol. Ebben a szakmában nem lesz hátrányod ennyiből. Aztán attól függően mennyit tudsz félre tenni elkezdheted az egyetemet akár levelezőn.

Ha biztos ez az álmod szerintem a diákhitel se rossz ötlet, én még akkor vettem fel amikor kamat is volt rá. Most már nincs kamat meg ha szülsz pár gyereket elengedik egy részét vagy az egészet. Az egyetlen hátrány, hogy akkor is fizetned kell ha otthagyod a szakot. Én ezt néztem be, 1 évig tanultam jogásznak de otthagytam, úgyhogy azt most fizethetem még majd vissza.

2018. jan. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!