Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csecsemő- és kisgyermeknevelői...

Csecsemő- és kisgyermeknevelői és óvónői tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy pontosan mit is csinál mindkét szakmabeli. Úgy értem hogy pl. miből áll egy napjuk a gyerekekkel? Melyik a keresettebb szakma? Melyikkel találok könnyebben munkát?

2018. jan. 16. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Óvónőként biztosan könnyen el tudsz helyezkedni, mert olyan alacsony a fizetés, hogy a kutya nem megy óvónőnek. Reggeliztet, mesél, beszélget a többi óvónővel, miközben a gyerekek játszanak az udvaron, ebédeltet, verset vagy dalt tanít, körjátékozik, ilyesmi.
2018. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Csecsemő-és kisgyermeknevelő (BA) végzettségem van, de jelenleg egy óvodában dolgozok pedagógiai asszisztensként.

Egy jó tanács! Óvodapedagógus szakot jelöld meg elsőnek! Sokkal jobban keresnek, mint a kisgyermeknevelők és több szempontból is könnyebb nekik, legalábbis fizikailag. Mindkét szakmának meg van az előnye és a hátránya is, de érdemesebb óvodapedagógusnak tanulni. Én is gondolkozok rajta, mert sok átfedés van a tárgyak között. Óvodapedagógusokból hiány van, én kisgyermeknevelőként az ország keleti részén nem kaptam munkát, pedig diplomám van.


Kisgyermeknevelő:

7 órától fogadják a gyerekeket. 2 gondozónő jut egy csoportra és egy gondozási egységre (2 szomszédos csoport) 1 technikai dolgozó (ő hozza be az ételt, felmos stb.) Az egyik gondozónő 7-14.30 dolgozik, míg a másik 9-17ig. A gyerekek gondozási feladatai meg vannak oszva kettejük között (14 gyerek, 7 az egyiké-7 a másiké). Mindig ugyanaz a gondozónő viszi ki a 7 gyerekét egyesével pelus cserére, öltözni, kezet mosni stb. Az előző munkahelyemen fél 8tól reggeliztettük őket, mi terítünk és szedünk ételt a gyereknek a technikai dolgozó csak behozza. Reggeli után kb. 9ig bent jàtszanak, éneklünk, mondókázunk. Utána kimegyünk az udvarra vagy sétálni. Jó időben a tízórait kint fogyasztják el. 12órakor bemegyünk, rendbe tesszük őket és ebéd. 13kor befejezik általaban es 15ig alszanak. Utána szintén pelus csere majd uzsonna. Majd játszás a szülők érkezéséig.

A fizikai része nehéz, naponta 6-8 alkalommal 6-8 gyereket pelenkázóra emelni, futkosni utánuk elég fárasztó. És én mindig beteg voltam, mindent elkaptam tőlük. Mivel ők még nem tudnak orrot fújni, minden játék csupa nyál így könnyebb megfertőződni, mint oviban.

2018. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem írja le senki és szeretnéd megírom az óvodaoedagógusét is!
2018. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!