Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az, hogy olyan...

Lehetséges az, hogy olyan tárgyat vegyek fel, aminek semmi köze a szakomhoz?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy pl. földrajz szakos vagyok és érdekel egy töris tárgy akkor azt felvehetem illetve a krediteket megkapom? A második félévben nem lesz olyan sok órám így gondoltam ha lehetséges felvennék egy olyat, persze ha a krediteket nem kapom meg akkor nem feltétlenül veszem fel, de ha igen akkor a kellemest és a hasznost összekötném. Valaki aki kompetens ebben annak megköszönném a segítségét. A kari és egyetemi TVSZ-t már elkezdtem ebben a témában átnézni de hátha itt hamarabb választ kapok itt. (ELTE-ről van szó)

2018. jan. 18. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

UNIDEB-re jártam proginfóra pár éve. A szakomnak kötelező volt 5 vagy 6 (nem emlékszem pontosan) nem természettudományos kreditet teljesíteni, illetve 5 vagy 6 természettudományosat, mint szabadon választható.


Természettudományosba természetesen mehettek az infós szabválak, de nem termtudba kellett valami bölcsészes fasság.


Felvettem egy olyan tárgyat, ami az emberi kultúrákról szólt és egyet ami a fenntarthatóságról. Szaktársam pedig teakultúrás tárgyat vett fel. Csupa baromság, de muszáj volt. Elvileg "tágította a látásmódunkat". Szerintem pedig fölösleges időpocsékolás volt.

2018. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. jan. 18. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
ELTÉ-n bármilyen tárgyat felvehetsz bármelyik karról szabválként!
2018. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

A mintatantervedben is szerepelnie kell, hogy hány kreditnyi szabadon választott tárgyat kell elvégezned (én ELTE-s vagyok, másik szakon, nálunk ez alapképzésen 10 kredit volt, mesteren meg 6 kredit). Ez bármilyen tárgy lehet az egyetemen belül, bármelyik szakról. Nyilván az az előfeltételekre figyelni kell, csak olyan tárgyat vehetsz fel, aminek nincs előfeltétele, vagy aminek már elvégezted az előfeltételét, ez a nem-saját szakos tárgyakkal is így van. A kreditet mindenképpen megkapod, viszont arra figyelj, hogy van egy limit, mennyi kreditet vehetsz fel a képzésed során (6 féléves alapképzésnél ez 180 kredit kötelező rész + ennek a 10%-a), mert ha túlléped ezt a limitet, akkor kreditenként többezer forintos összegeket kell befizetned.

Szóval röviden tehát: a szabadon választható kreditjeid terhére bátran felvehetsz más tárgyakat.

2018. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, ment a zöld!
2018. jan. 18. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Nyomtatsz egy kurzusfelvevő lapot, bemész az első órára, aláiratod atanárral, bemész a TO-ra és felveszik neked.
2018. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!