Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás és újraérettségi...

Továbbtanulás és újraérettségizés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült pár kérdésem a továbbtanulásommal kapcsolatban, ezekre szeretnék válaszokat kérni. A könnyebb átláthatóság érdekében pontokba szedtem őket:


1. Jelenleg a felsőoktatásban tanulok. Ha szeretnék 2. diplomát, egy a jelenlegitől teljesen eltérő karon és szakon (tehát tantárgy beszámítás nem lehetséges), akkor újra kell érettségiznem ha régebben nem volt meg a szükséges pontszámom az adott karra, szakra? Vagy mivel másoddiplomás lennék így nem kell az érettségit utólag javítanom a pontszám növelése céljából?


2. Újraérettségizés esetén igaz, hogy aki középszintű érettségit tett, az már csak emeltszintűvel tudja kijavítani a középszintűjét, de csak az adott tanévben? Mert tudtommal az adott tanév után már újra lehet középszinten érettségizni az adott tárgyból. Nem tudom, hogy az újraérettségizéssel kapcsolatos feltételezéseim megállják-e a helyüket.


3. Újraérettségizéssel kapcsolatban kit kell felkeresnem? Az adott középfokú oktatási intézményt, ahol végeztem és érettségiztem, vagy tetszőlegesen bárhol bejelentkezhetnék? (utóbbi kézenfekvőbb megoldás lenne számomra, a távolság miatt) Illetve a Felvi.hu rendszerén keresztül kéne jeleznem az újraérettségizési szándékomat, de ebben az esetben a Felvi.hu is jelölné ki nekem az adott intézményt? Végül: újraérettségizés után, hogy kapnám kézhez a javított jegyekkel ellátott érettségi bizonyítványomat?


Előre is köszönöm a segítségeteket, bocs hogy hosszúra sikeredett :)


2010. jún. 5. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Ha nincs meg a pontod, akkor vmivel plusz pontokat mkell szerezned. Pl. újraérettségizel, vagy nyelvvizsga. Semmit nem számít, hogy fősulin tanulsz, nem kapsz érte több pontot.


2. Ha már van érettségi bizonyítványod (és neked ugyebár van), akkor akármikor akármilyen szinten akármelyik érettségit újraírhatod, persze fizetned kell érte.


3. OKM-nél tudsz jelentkezni, ha nem a régi sulidban szeretnél. A felvinek az érettségidhez semmi köze.

Újraérettségizés után csak papírt kapsz, nem írják bele a bizonyítványodba az új eredményeket.

2010. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 czibles ***** válasza:

1)

felvi.hu-n ahogy írják a pontszámítást, az vonatkozik rád is, újra felvételizned kell. ha nincsen meg a kellő pontod, akkor kénytelen vagy +pontokat szerezni, vagy újra érettségizni.


2)

újra érettségizhetsz középszinten is. akinek még (középsulis) tanulói jogviszonya van, ő nem érettségizhet mégegyszer középszinten. miután neked ez már megszünt, így terád nem vonatkozik ez.


3)

ha októberben szeretnél újra érettségizni, akkor kerületenként egy intézmény van csak, ahhol ezt meg tudod tenni (vidéken nem tudom, hogy van, de az biztos, hogy nem lehet mindenhol). ha a rendes érettségi időszakban szeretnéd, akkor bemész a legközelebbi középsuliba és ott jelentkezel (ha netán még sem lehetne akkor majd ott el mondják, hogy mi is pontosan a teendőd.)

arra viszont figyelj, hogy ha mondjuk bioszból érettségiznél újra azt nem mindenhol csinálnak.

meg célszerübb egy gyengébb iskolában újra érettségizni, mert ott nem annyira szigorúak a tanárok, ez főleg magyar esetén lehet fontos.

2010. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Előző kommentelőtől kérdezném, hogy a 2. pontban leírtak vonatkoznak a felsőoktatásra is? Azaz ha felsőoktatásban is csak egyszer lehet középszintűzni adott tárgyból, utána többször már nem, csak emeltszintűvel javítani?


Illetve kiegészítés 3. ponthoz: matematikából és informatikából akarok újraérettségizni, nem lettek túl rosszak, de ahová szeretnék majd menni oda kevés lesz, így szerintem infóból emeltezek és míg megszerzem a diplomámat a jelenlegi szakomon, addigra próbálok letenni még egy nyelvvizsgát plusz pontok miatt. (remélem addigra nem változik meg a rendszer, mert van még pár évem)

2010. jún. 5. 15:22
 4/4 czibles ***** válasza:

2) pont nem vonatkozik már rád, annyiszor próbálkozol, ahányszor pénztárcád engedi.


matekot mindenhol csinálnak. emelt infóval már más a helyzet, azt már jóval kevesebb helyen csinálnak. OMnél érdeklődj ők meg fogják tudni mondani, hogy mi a helyzet.


a pontokszámítás 100, hogy változik. már jövőre is csak 28 pontot ér a középfokú nyelvvizsga, pár év múlva, pedig 500 lesz (elvileg) a max pont. viszont az emelt értéke meg fog nőni (lehet, hogy 50 pontot fog érni), + kötelezővé is akarják tenni, ha egyetemre mész.

ezeket ne vedd azért biztosra, nézz utána inkább.


remélem azzal tisztában vagy, hogy a 2. diploma már fizetős.

2010. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!