Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, hogy mondjam meg itthon?

Figyelt kérdés

Nem lett meg 3 vizsgám, illetve az egyiket nem is tudtam felvenni.

5. félév, önköltségesre járok.

Corvinus, 2 évet csúsznék a szakomon.



#egyetem #Corvinus #pénzügy számvitrl
2018. jan. 19. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen úgy, hogy elmondod, hogy mi lesz ezek után. Szakot váltasz? Felvételizel máshová? Szakmát tanulsz? Dolgozni kezdesz? Ha a szüleid el is fogadják, akkor is biztos meg fogják kérdezni, hogy oké, akkor mi a terv, úgyhogy erre készülj fel, mert önköltségesen a Corvinuson... jó közelítéssel akkor másfél milliót már kifizettetek rá, elég nyomós érvnek kell lennie, hogy miért akarod abbahagyni, ami jobb megoldásnak tűnik, minthogy befejezd.
2018. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Anyámék erőltették a pénzügy-számvitelt, nem is akartam idejárni...

Aztán nem lett meg az egyik tárgyam, át akartam menni gm-re, de nem engedték, mert hogy azzal mit lehet kezdeni. Most meg lesz plusz két évem...

Nem akarok még dupla ennyit pénzt kicseszni rá... Nincs meg a vizsgám.

2018. jan. 19. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is PSZ-ről váltottam GM-re. Nekem is ezt mondták, hogy szerintük annak jóval kevesebb értelme van... én azzal tudtam őket meggyőzni, hogy se a pénzügy, se a számvitel nem érdekel annyira, hogy azzal foglalkozzak, ha el is végzem a PSZ-t, akkor is valószínűleg olyan munkakörben fogok dolgozni, ami nem ezekről szól, hanem gyakorlatilag bármilyen közgazdász diplomával betölthető. Akkor meg minek szenvedjek velük? Szerintem vesd fel nekik ezt, vagy valami hasonlót azzal kiegészítve, hogy mit szeretnél csinálni, mi a fejedben momentán az A,B,C terv arra az esetre, ha otthagynád ezt a szakot.
2018. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Érvelsz, úgy. Az kevés, hogy ott akarod hagyni. Van valamilyen alternatívád a jövőre? Van munkád? Ki finanszírozta a féléveidet? Ezek súlyos kérdések, amikre tudnod kell válaszolni.


Jártam a cipődben. Csak nem 5. félév, hanem már számolni sem számolom... egy tárgy és a ráépülők miatt. Besokalltam és elhatároztam, hogy otthagyom, mert nincs értelme, ha lesz is valaha diplomám, csúnyán mutatna a tól-ig dátum benne, és állásinterjún előjön a kérdés. Mindig! Voltam több interjún, diákmeló mellett, még tolva az egyetem szekerét, de kikacsintgatva, nézelődve a főállású világban.


Kellemetlen volt mindig, mikor feltették, hogy mi az oka, hogy nem végeztem? Elmondtam őszintén mert hát mit lehet rá mondani... Volt egyszer egy interjúztató, aki őszintén elmondta, hogy ha ennyire nem megy, gondolkozzam el, megéri-e fizetnem a tandíjat, ha nem megy? A végén sok szerencsét kívánt ahhoz, hogy jó döntést hozok, ami a jövőmet pozítívan befolyásolja majd. Majd azt mondta, hogy "értesítjük az eredményről", kezet fogtunk és kitartást kívánt. Nyilvan tudtam, hogy nem sikerült az interjú (nem hát :D) de szerintem a legjobb interjúm volt ever. :) " Atyai jótanácsokat" kaptam egy külső szemszögből, pártatlanul.


Ezután nem sokkal úgy döntöttem, hogy otthagyom, CV-met átalakítottam, a két évszam közé odaírtam, hogy "tanulmányaimat félbehagytam" (igazából kb. 90%-nál járok). Nem tagadhatom le az éveket, az rosszabb, mert nem tudják mit csinálhattam börtönben is lehettem akár. Szerepel a diakmunka is a CV-ben, de arról nem hazudhatom azt, hogy főállás, diák meg úgy lehetek, hogy valahol tanulok...


Én magamnak fizettem a tandíjat a diákmelóból. Szülők nem támogattak anyagilag ebben. Nem is engedtem, ebből is sok vita volt, veszekedések, hogy ne legyek makacs, csak segítenének. Tudták, hogy a tavaszi félév tandíját fizettem ki a legnehezebben, nem tudtam félretenni, spórolni, mert a napi megélhetés (anyagilag független vagyok) + tandíj mindent elvitt szinte...


Elmondtam, hogy idegileg kifáradtam, látták, hogy stresszelek, vizsgaidőszak alatt különösen, toltam a vizsgákat, azt a párat minél hátrébb, csak ne kelljen mennem... akár a "nem jelent meg" díját is fizettem, sokszor. Tanulni gyűlölettel ültem le, mert megint ezt kell és nem is lattam már értelmét az egyetemnek, nem hittem magamban.


Nem mondom, hogy örültek, vitatkoztunk, az érvük az volt, hogy "ha ennyi időt, pénzt beleöltél, az mind elveszett!" Erre csak annyit mondtam, hogy ha folytatom, akkor csak nőni fog a beleölt idő és pénz, nem látok jelenleg rá garanciat, hogy valaha is sikerül elvégeznem és nem jutok egyről a kettőre az életben.


Semmit nem ígértem, semmi konkrétat! Te se tedd! Nem látsz a jövőbe! Annyit tudtam mondani, hogy mi az az utolsó nap, ameddig diákként tart a jogviszonyom és dolgozhatok, pénzt kereshetek diákként. Pont. Annyit ígértem csak, hogy mellette munkát keresek. Addig pedig amennyit csak lehet, dolgozom. De hangsúlyoztam, hogy ez az én döntésem, nem várom, hogy fogadják el, csak legyenek megértőek. Félek, bizonytalan vagyok, nincs jövőkép előttem, ezt mind tudom. Támogassanak azzal, hogy megértik a döntésem.


Nem mondom, hogy a következő pár nap idilli volt, le kellett nyelniük, mikor felengedtek akkor elmondták, hogy ők attól a kilátástalan jövőtől féltenek, amibe belevágok, mert úgy gondolják, azzal a 2 szakmával nem találok olyan állást amim van, amivel jól kereshetek, diplomával többet kereshetek. Jól esett az a beszélgetés, nem volt vita, elfogadtuk a masik gondolatait.


Diákmelósból a cég végül átvett főállásba, a sokévi tapasztalatom miatt, nem keresek diplomás fizetést, hivatalosan nem mérnök, hanem "technikus" vagyok, annyival nem karcsúbb a fizu, hogy bánjam a döntésem.

2018. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
30%
Azért igen komolyan kell küzdeni, hogy a Corvinuson 2 évet csússz. Tényleg ekkora a sötétség?
2018. jan. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem megy a számvutel, nagyon nem. Most is lázas betegen bevoltam, de annyi rosszul lettem, beadtam. Mondjuk nem ment volna.

A többi tárgyam mind megvan, de ez a számvitel.

2018. jan. 20. 02:21
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Például így; "Anya, apa! Ott akarom hagyni az egyetemet!"
2018. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem hinném, hogy a kérdező nem tud, inkább csak nem akar. Sokkal nehezebb úgy megcsinálni/megtanulni valamit, hogy semmi motivációd nincs rá és nem is érdekel.


A kérdésre válaszolva, mindenképpen vázolj fel egy B-tervet, hogy lássák, nem csak kiesel onnan hanem van elképzelésed, amibe egyből bele is vágsz utána.

Ha a gm még opció (bár a két év csúszás valóban nagyon sok) és annyival jobban érdekel, szerintem igenis van értelme. Maga a szak valóban nem ad olyan specifikus tudást mint a psz, de szinte bármelyik mesterre mehetsz róla továbbtanulni és onnantól kezdve már rajtad áll, hogy mit tudsz kihozni belőle.

2018. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
9%
Nem akarásnak tényleg nyögés a vége, ez így igaz.
2018. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!