Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ért el valaki ilyen "sikert"...

Ért el valaki ilyen "sikert" mint én? Kifejtem.

Figyelt kérdés

2015-ben érettségiztem le. Akkor kihagytam egy évet szándékosan, hogy pénzt keressek. Sikerült is a dolog, de el is ment a pénzem, de sorozatos munkanélküliségek de lett munkahelyem, igaz sza r volt de biztos.


Aztán jött 2017. Otthagytam a munkahelyem. Indult munkaügyin keresztül egy tanfolyam, vagyis indult volna, a gyökér ügyintézi 5x (!) képtelen volt megnézni hogy 25 év FELETTIEKNEK. Adott volna nekem pontot, de elvesztettem a munkahelyemet miattuk és jött újabb 1 év unkanélküliség + egy balesetem is volt.


2017 Májustól-szeptemberig teljesen kiesett az életemből. Ágyban feküdtem és leépültem. Aztán hoztam egy rossz döntést, beiratkoztam egy olyan szakra ami nem is érdekelt (szociológia) levelezőn.


Azért levelező, mert úgy gondoltam tudok dolgozni mellette (ismét hibás döntés).


De summa summárum hatalmas csalódás volt az egyetem, és le is szarták az embert. Pszichiátriára jutottam most karácsonykor és teljesen rosszul vagyok azóta. Pánikbeteg lettem, leépültem jobban, és teljesen kiábrándultam az életből. :(


Most eszméltem rá, hogy 22 vagyok és ezt leműveltem és leművelték velem. Mert hibás vagyok én is. Kihagyam egy vergődésekkel ennyi évet. és itt vagyok papír meg élet, de már egészség nélkül is. Ha rá gondolok minderre teljesen kiborulok és egyszerűen megőrülök.


Most meg itt van a felvételi időpontja és ismét nem tudok semmit, hogy mit tanuljak, pedig egyetemet akarok.


Azóta meg egy rohadt gyár (pár napja) jutott, ahol már terrorban tartanak meg látják rajtam, hogy kész vagyok. Egy nő a védelmébe vett, de megmondták, hogy kiba sznak. Egyszerűen fáj az egész.

ajnos a szüleim nem tudnak támogatni, ezért is mentem "dolgozni" de itt vidéken semmi nincsen.


Van itt még reset gomb számomra szerintetek? Szeretnék egyetemista lenni, és nem beleválasztani egy újabb sz ar büfészakkal.

Tanárira gondoltam még, de az sok év, és kész vagyok.

Szerintetek?

Ami érdekel az az írás (versek, novellák), történelem, társadalomtudományok, politika, filozófia.

Mi lehetne ahol nem szívok és végre révbe érek?

Csábít a tanári, főleg ezek után, csak nem merek belevágni, mert azt mondták nagyon szar a képzés meg kemény (bár hallottam ellenvéleményt is).



2018. jan. 19. 21:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
szánalmas vagyok ugye?
2018. jan. 19. 21:20
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseregj a multon, probalj elkepzelni egy realisan megvalosithato jovot magadnak celokkal es kezdj el dolgozni rajta. A tanari annak tunik de lehetoleg ne levelezoin vegezd.
2018. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Hasonlóan kalandos az életem és az esetek 99%-ban közöm nincs az egészhez.

Nálam, ami mondjuk publikus:

Követtem egy albérletet, majd két napon belül, még szerződés írás előtt meghalt a tulaj(a beköltözésre nem jött el, mert akkor került be a kórházba).

Ott ültem, itt írtam is ki kérdést, hogy mit csináljak.

2018. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 unicorntears válasza:
100%

Figyelj haver,szerintem fel a fejjel.

Milyen reset gomb? 22 éves vagy jóember,ha 65 évesen mész nyugdíjba akkor is még van egy negyven éved,addig lehet 10 különböző szakmád is.

Szerintem kicsit túl drámaian látod a helyzetet...

Én érettségi után egy okj-t tettem le és már 3 éve dolgozom és most találtam ki,hogy mit szeretnék,de nem idén szeptemberben kezdem,hanem jövőre és én lassan 25 leszek. A világnak nincs vége, még mindig jobb később kitalálni valami értelmes célt,mint valami számodra haszontalant tanulni mert hirtelen nem jutott más eszedbe (mint nekem az okj-s szakmám,3 év meló után jöttem rá,hogy nem is szeretem pedig már suli közben is utáltam :DDDDDDDDD).

Minden helyre jön,szerintem kicsit inkább nyugodj meg aztán úgyis alakul valahogy.

2018. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2015ben érettségiztem és kihagytam egy évet. Nekem az a szerencse, hogy tudtam, hogy mit akarok tanulni szóval egy év szünet után mentem egyetemre, ahol nálam jóval idősebbek is vannak, az egyik évfolyamtársam 36! éves. Pedig egy 11 féléves képzésről van szó. 22 éves vagy, még egyáltalán nem vagy elkésve. Csak meg kell találni a neked megfelelő szakot.
2018. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, hasonlóan elcseszett élettel, 26 éves koromra talán elkezdhetem azt tanulni, ami érdekel, csak eddig nem voltam elég bátor hozzá.

Ha tanár akarsz lenni, csináld. Könnyű sosem lesz semmi.

2018. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha lány vagy akkor elmehetsz prostinak. Ha fiú, akkor is :)
2018. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi esetre se add fel.A mostaninál soha nem lesz alkalmasabb pillanat az eletedben ujra.A magyar-etika tanárt esetleg nem erdekelne? Vagy esetleg valami nyelv ? Mi tortenik ha megprobalod es nem tetszik??SEMMI.Megprobaltad es kesz. És szerintem sem levelezőn kellene csinálnod .

Sok sikert !!😘😘😘

2018. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
én úgy tudom hogy tanársegédnek lehet menni végzettség nélkül is. az én falumban kb minden második velem egykorú (20as) lány tanársegéd a helyi iskolában. így lenne munkád és meg is tapasztalnád hogy milyen iskolában dolgozni
2018. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is hoztam hibákat, rossz döntéseket és csak most fogok igazán arra az útra lépni, ahol helyem van az életben, mert mindenféle úton vagyok jelenleg csak nem ott ahol kéne :D 21 éves vagyok érettségi után mentem szakmára OKJ-n 1 évem ment a levesbe, mert nem úgy alakultak a dolgok, ahogy elterveztem, és ezt követően a 2017-es év végén konkrétan idegroncs lettem, szétstresszeltem magamat, pszichés tüneteim voltak, nem voltam önmagam, rágódtam a múlton és gyötrődtem minden elrontott cselekedetemen, eközben az időszak alak kezdtem el a munkaügyi által egy másik OKJ képzést, de itt se találom a számításaimat, de ezt végigcsinálom mindenképp, jelenleg, így amit keresek pénzt abból ismét visszatérek oda ahonnan elindultam és befejezem azt a szakot amit nem tudtam befejezni a sok kudarc és csalódás miatt... Ezenkívül elhatároztam, hogy ismét felállok és küzdök a céljaimért, mert eléggé mélyponton vagyok még, de hamarosan eljön a változás ideje, és sosem késő semmit helyre tenni, minden csak idők kérdése.
2018. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!