Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8. -osok! Ti nem gondoljátok,...

8. -osok! Ti nem gondoljátok, hogy igen botrányos lett ez az idei felvételi?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, már mindenhol csak mémeket látok a feladatsorokról, elég botrányos ez az egész...

Gondolok most a lekipalira, karcsi ajcsira, smileys feladatra és a karátokra... Én komolyan a falnak megyek, hogy gondolták, hogy ilyen feladatsort állítanak össze?

Én most eléggé fel vagyok háborodva, mert 18-18 ezer forintot fizettünk év elején az előkészítőkre, ahol csomó feladatot gyakoroltunk, erre most meg kapunk valami gáz felvételit, hogy találjuk meg a smileyhoz illő közmondást meg találjuk ki mi az a szoli...

Nektek mi a véleményetek erről az egészről?



2018. jan. 21. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
bár én nem vagy nyolcadikos de most ránéztem és ez szánalmas :DDD bár csak ránéztem, a matekban nem nagyon láttam semmi rosszat, de a magyar... :D lehet én emlékszek rosszul, de nekünk azért kicsit nehezebb volt, kb második osztályban tudok elképzelni ilyen feladatokat :D
2018. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ó, ne is mondd.


Én örülök, hogy vége van már végre ennek a sz*ros időszaknak. Konkrétan 1 hónapja másból nem álltak a napjaim, minthogy hazaértem 4-kor a suliból, pihentem max 1 órát, utána pedig este 9-ig felvételi gyakorlás. Rosszabb esetben másnapra is kellett készülnöm, mert mindegyik tanár pont most akarja megírni az utolsó tz-jét..

Nem tudok mit mondani. Van egy kutyám is, és már vagy 1000 éve foglalkoztam normálisan :') Nagyon elhanyagoltam szegényt, de hát nem tehettem róla, tanulni kellett..


Egyébként az enyém borzasztó lett. Szerintem a matek javítók ott röhögnek a lapom felett, hogy hogy lehet valaki ilyen segg analfabéta matekból, mint én. Nem izgultam a teszt alatt, de baromira leblokkoltam, főleg a mateknál. A matekon sokszor még a legalapvetőbbeket sem tudtam kiszámolni, mást nem láttam a lapon csak betűket és számokat. Nem tudtam gondolkodni.

Reméltem, hogy a magyar legalább jobb lesz, de így visszagondolva, az se lesz az. A leblokkolástól ott is egy csomó hülye hibát vétettem. Ilyen rosszat még otthon sem írtam egyikből se.


És ez most nem az a "otthon mindig 45 pontosokat írok, de ez max csak 35-40 lesz.." hiszti, nekem tényleg borzalmas lett. Kellett nekem leblokkolnom, komolyan dobok egy hátast ha matekból összejönne a 15 pont. Bár meg se nézem a megoldókulcsot, minek? Amikor megjön az értékelő lap, szerintem azt is csak gyorsan megnézem aztán dobom is a kukába. Elcsesztem az egészet, 99%, hogy nem vesznek fel. Ez van.


14/L (bocsánat, próbáltam nem foglalkozni a témával, de ezt muszáj volt kiírnom magamból)

2018. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Sír a szátok, hogy mennyi lexális tudás kell, amikor meg végre az eszeteket kéne használni, az se jó... Nem volt ezekkel a feladatokkal gond, átlagos képességekkel megírható. A lényeg úgyse az, hogy legyen tízezer 95% feletti, hanem az, hogy szelektálni lehessen, ki való erősebb iskolába, ki nem.
2018. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom hogy már lekipali fanoldalakat is láttam instán na mindegy, ez nem ide tartozik...

A véleményem. A magyar feladatlap az kritikán alulira sikeredett. Nem mondom, hogy nem örülök neki, mert könnyű volt. De most komolyan. Lekipali!? Szmájlik!? Ez szerintem az évezred leggyengébb magyarja volt. Szerintem ez nem felvételihez méltó. Simán józan paraszti ésszel meg lehetett írni ezt egy 30+ -ra... Tényleg botrányos. De legalább felhúzza az összpontszámot.

A matek azért már nem volt ilyen egyszerű. A pontyossal meg az edényessel volt a legtöbb baja az embereknek. Meg a karátossal. Viszont azzal nekem nagyon nagy mázlim volt. Az egy keverési egyenlet volt, és mi pont ezen a héten vettük. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz benne.. Meg is lepődtem, de egyben örültem neki, mert szeretem és megy is. Nekem még a felszínnel volt bajom, de az teljes mértékben az én hibám, mert nem néztem át előtte megfelelően...

Bár igazából szerintem minden évben ez van, hogy a matek milyen nehéz volt meg minden... Például szerintem a 10-es pontyos még mindig könyebb volt mint a tavalyi golyós, vagy a két évvel ezelőtti 2 ismeretlenes egyenlet.

2018. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Én 8 éve írtam felvételit, akkor is "botrányos" volt a matek. Meg utána is, és utána is... :)
2018. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én tavaly voltam nyolcadikos, a matekom 31 pont, a magyarom 38 pont lett, de maradtam nyelvi előkészítőn, így most nulladikos vagyok és el akarok menni egy erősebb suliba, és így kénytelen voltam újra megírni.Hát a magyarhoz tényleg nem kellett túl sok ész, összeszámoltam a pontjaim és valószínűleg 50 pontos lesz.A matek tényleg hihetetlenül nehéz volt, viszont többet készültem, mint tavaly és meglesz 35+ pontos...de nem tudom mit akarnak ezzel, hogy évről évre nehezebb feladatokat találnak ki.Nekem konkrétan a karátosnál 4 karát jött ki xD a 10-esre meg már időm se maradt.De mindenkinek hajrá, senkinek sem sikerült túl fényesen, így nem kell elkeseredni ;)

15/L

2018. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!