Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Szegedi Deák...

Ravenclaw_Dreamer kérdése:

Mit gondoltok a Szegedi Deák Ferenc Gimiről?

Figyelt kérdés
Leginkább a spec. angol és az angol magyar kéttannyelvű érdekelne, de annak is örülnék ha csak általánosan az iskoláról mesélnétek. Melyik szak éri meg jobban a kettő közül? Melyik ad stabilabb tudást? Mennyire kell hozzá jónak lenni angolból? Mert én 4-5 éve tanulok angolt, heti 3-4 órában és úgy vélem nem vagyok rossz, azonban sokan kezdik már első osztálytól is. Milyen a hangulat? Milyenek a tanárok? Sok óra van-e?

2018. jan. 21. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogy sok a mellette levo piacon a c*gany!
2018. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kéttanos voltam, 2 éve érettségiztem. Egyértelműen a kéttannyelvű ad több tudást, viszont nehezebb is. Én sokat szenvedtem, mert nagyok az elvárások, de szerettem is odajárni. Nem bántam meg egyáltalán, csak sok stresszel jár. Ha úgy érzed, hogy bírnád a tempót és hogy pár tantárgyat angolul tanulsz, akkor szerintem próbáld meg. Egyébként a spec. angollal sincs semmi gond, oda kicsit talán könnyebb is bekerülni. Összességében jók a tanárok, de mint mindenhol, itt is van kivétel. Nem tudom mostanában hogy van, de nekem nagyon sok órám volt (általában a kéttanosoknak van a legtöbb).
2018. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én 2009-ben végeztem náluk, angol kéttannyelvű tagozaton (úristen, de régen volt már...). Egyértelműen ez ad több tudást, nehezebb is, de nem lehetetlen sem bekerülni, sem elvégezni. Én nagyon szerettem, és szerencsére nagyon jó tanárokat fogtam ki, máig szeretettel gondolok vissza rájuk. Később az egyetemen is sokszor támaszkodtam az itt megszerzett tudásra, alapokra. Elég sok óra van, nagyon sokszor volt akár 8 is. Egy stabil középfokú nyelvvizsgának megfelelő tudással kilencedik osztálytól simán lehet venni az akadályokat, de egy kis szorgalommal felhozható alacsonyabb szintről is. Ha van bármi kérdésed még, írj nyugodtan akár privátot is :)
2018. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!:) ne is tudom hol kezdjem, én most vagyok kilencedikes kéttanon és szerintem életem egyik legjobb döntését hoztam meg akkor, amikor a Deák mellett döntöttem. A légkör nagyon nagyon jó, a tanárok között akadnak érdekes emberek, de persze ilyen mindenhol előfordul. Én a kéttant javasolnám, szélesebb körű tudást ad, itt könnyebben megismerheted a szakszavakat. Ha külföldöm szeretnél továbbtanulni mindenképp ezt válaszd. Ha “csak” a stabil angoltudásda gyúrsz akkor a spec. angol szuper, ha szorgalmas vagy, ott is megvannak ugyanazok a lehetőségek mint kéttanon. Nálunk mindenképp több óra van, mint a többi osztályban, de a tanárok többnyire rugalmasak az hetedik, nyolcadik órákkal kapcsolatban, oda vagy könnyű órákat tesznek, vagy nem várnak el akkora odafigyelést, szóval ki lehet bírni:)
2018. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!