Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Zalaegerszegi...

Mit gondoltok a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gináziumról?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok, gyermekpszichológus szeretnék lenni és mivel ennek alapja az érettségi, a Kölcseyre gondoltam. Mennyire sokat kell ott tanulni? A felvételi mennyire nehéz? Egy erős négyes átlaggal mindenből meglehet állni a helyünket? Egy-egy osztályban hányan vannak? És hány idegennyelv a kötelező?

Előre is köszönöm válaszaitokat!❤



2017. okt. 2. 18:17
 1/5 anonim válasza:

Én idén szeptemberben kezdtem a kéttanban.Itt előkészítő az első év ez még könnyű lesz,de a többi húzós.Tanulni azért kell,de nem annyira sokat ,hogy ne legyen kibírható.A felvételi minden évben változó.Én 4,5-tel kerültem be.Ha az angol/német ment álatalánosban itt is menni fog.Nálunk csak második évtől lesz 2.idegen nyelv.A tanárok jó fejek(de lehet csak én kaptam szerencséseket),a suli erős,bár ha általános tantervűbe akarsz jönni az nem éri meg(szerintem).Mi 35-en vagyunk egy osztályba ,de a magyar,matek,törit kivéve ketté vagyunk szedve mindig.Nekem eddig tetszik bár nem tudtam sokat tapasztalni e 1 hónap alatt.Remélem tudtam segíteni :D

15/f

2017. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is most kezdtem szeptemberben a sulit,de én emelt angolos osztályba járok.

Én 4,7-es átlaggal kerültem be ,de szerintem ha írsz egy jó felvételit avval az erős 4-esel bekerülsz. Igazából a felvételi pontszám sokat nyom a latba.A felvételi minden évben változó nehézségű,elötte jó azért rákészülni.

Ajánlani tudom hogy járj el előkészítőre ha meg teheted,mert egy picit megismered az iskolát es kapsz egy alap tapasztalatot. Jól lehet a felvételire úgy készülni, hogy megnézed az előző évi feladatokat es próbálsz belőle néhányat megoldani. Ha jó vagy idegen nyelvekből es nyelvi osztályba mész akkor szerintem könnyű dolgod van ,de akkor is azert kell bőven tanulni. Ha esetleg nem vagy olyan jó nyelvekből de mégis ilyen osztályba jelentekzel nem kell először kétségbe esni,csak neked sokkal többet kell tanulnod,hogy felzárkózz. Én úgy látom hogy ebben a tanárok is próbálnak segíteni és hogy nyugodtan lehet hozzájuk fordulni. Bár lehet hogy csak én fogtam ki jó tanárokat.:) A nyelvi tantárgyakon kivül a másik tantágyakat is kell azért tanulni, bár azokról nem tudok annyira nyilatkozni, a kevés óraszámom miatt. 2 idegennyelv kötelező. Szerintem az ilyen pályválsztási kiskönyvben benne lesznek a válsztható nyelvek. Mi angolosok 32-en vagyunk,de mi ugye szét vagyunk szedve. Egyik csoport németet tanult eddig,másik meg angolt tanult eddig ,így válunk két 16-os csoportra osztva. Asszem még az emelt nemesek is 32-en vannak. De a többi osztalyról nem tudok nyilatkozni.

Ui.: Ha felvételizni mész vagy ne agy isten előkészìtőre, ne aggódja amiatt hogy mi hol van. Általában ahogyan belépsz az ajtón már meglátsz egy vagy kettő A4-es lapot amire ki van írva hogy kik hova menjenek.

2017. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jahh és még a büfében nagyon jó a hambi :3
2017. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
:=======o
2017. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyse találjátok meg a kérdést
2017. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!