Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Imgyenes vagy nem ingyenes az...

Imgyenes vagy nem ingyenes az érettségi?

Figyelt kérdés

Már van érettségi bizonyítványom, de most emelt érettségizni akarok, ráadásul 2 tárgyból. Elvileg tárgyanként 35 ezer forint. Tudom, hogy ennek hamarabb utána kellett volna néznem, de álmomban nem gondoltam volna, hogy ez így működik.

Egyébként nincs munkaviszonyom, sőt, van tanulói jogviszonyom egyetemmel, de ahogy értelmezem, ez nem számít akkor, ha már leérettségoztél (?). Köszönöm a választ!

Most nagyon-nagyon kétségbe vagyok esve. A szüleim se tudnának 70 ezret kifizezni. :(



2018. jan. 23. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában nem ingyenes.
2018. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Itt minden le van írva ezzel kapcsolatban:


[link]

2018. jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemmel nincs tanulói jogviszonyod. Hallgatói jogviszonyod van. Nem ingyenes.
2018. jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos teljes áron ki kell fizetni!

(Én nem szoktam ilyet tanácsolni, de inkább kérjetek kölcsön, ne ezen múljon a továbbtanulásod!)

2018. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj de kár :( köszönöm a válaszokat!

És ha most jelentkeznék valami ingyenes OKJ-ra, és lenne tanulói jogviszonyom? Az OKJ-n tanulóknak ingyenes, úgy hallottam, mert ők középfokú képzésben vesznek részt.

2018. jan. 24. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel már van érettségi bizonyítványod, akkor sem lesz ingyenes.
2018. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Csak az első érettségi ingyenes. Neked már van bizonyítványod. Mindenképp fizetned kell (És mivel a minimálbérből számítják, évről évre egyre többet. Nekem k"csak" 28-at kellett tantárgyanként fizetnem, és az csak 2 éve volt.)
2018. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

És esetleg azt nem tudjátok, hogy lehetne-e valami részletfizetést kérni? Gondolom, nem. Az Oktatási Hivatal nem a nagyvonalúságáról híres.

2018. jan. 24. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyvonalúság kérdése, hanem kormányrendeleté. Nincs joguk részletfizetést adni.
2018. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!