Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék egy tárgyból emelt...

Szeretnék egy tárgyból emelt szinten érettségizni, amit csak egy évig tanultam. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nem a megtanulásával kapcsolatos a kérdés, hanem jogilag. Megkérdeztem már az igazgatónkat, aki azt mondta, hogy 270 órát kellett volna tanulnom ezt a tárgyat. Ez nem helyes, ugyanis pl. biológiából sem tanultunk annyit, mégis mennek rá emeltezni. Igazgató helyettes azt mondta lehetséges és a 270 órás szabály nem létezik. Osztályfőnök azt mondta lehetséges. Másik tanár azt, hogy nem. Az oktatási hivatal telefnon 15 percig nyomatta a zenét, majd megkédezte, hol az intézmény ahova jelentkezni szeretnék, mondtam, hogy budapest, ezután pedig csak egy másik számot adott, hogy ott TALÁN meg tudják válaszolni a kérdésem.
2018. jan. 24. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló esetén választott vizsgatárgy az lehet, amelynek az iskola által a helyi tantervben a teljes tanulmányi időre meghatározott követelményeit a tanuló teljesítette, s azt az iskolai bizonyítványba beírt osztályzatai dokumentálják. (A kétszintű érettségi bevezetése óta az érettségi vizsgára történő jelentkezés feltételeként nincs központilag meghatározva a kötelező óraszám, az óraszámot a középiskola helyi tantervében kell meghatározni.) Ha tehát a kémia tanulását az iskola követelményei szerint befejezte, érettségizhet belőle. Érettségi bizonyítvánnyal rendelkező vizsgázó bármely érettségi vizsgatárgyból vizsgázhat, ebben az esetben már nincs tanulmányi követelménye az érettségi vizsgának.
2018. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!