Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem lett meg egy tárgyam, ezért vizsgakurzusra kell mennem belőle?

Figyelt kérdés

Én voltam a hülye, mert mondta, hogy járjak tanárhoz, készüljek, de az utolsó hetekre hagytam, és sajnos nagyon nehéz volt, nem figyeltem eléggé, ezért nem sikerült :(

Mindenképpen meg akarom próbálni, de félek csak lebeszélne róla.


2018. jan. 25. 04:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Így; "Anya! Nem lett meg egy tárgyam, ezért felveszem vizsgakurzusként, és júniusban levizsgázom belőle. Amúgy meg mi a kaja van itthon? Meg adjál már egy kis pénzt mert mennénk már sörözni a haverokkal! Ezt a teleszart alsógatyám, meg mosd már ki! Csók! Puszi! Itt se vagyok!"

És ezzel el is húzod a csíkot otthonról...

2018. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell erről beszámolni? Ha várható, hogy anyukád nem úgy reagál, ahogy szeretnéd, akkor egyszerűen nem kell elmondani. Gondolom nem kísérget minden nap az egyetemre, nem ellenőrzi, milyen tárgyaid vannak, miket vettél fel, és nem kell beszámolnod arról, hogy épp pontosan milyen vizsgára mész.
2018. jan. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van :)

Csak ugye, ha csúsznék, arról illene beszámolni.

Durván számontartja a vizsgákat, előadásokat, ha előbb hazajövök, akkor is beszól. Pedig nem lógás volt van amire meg rosszabb, ha bejársz.

2018. jan. 25. 11:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mikor kiderült, hogy csúszok, nem szórakoztam, megmondtam kereken, karikán. Nem örült, perszey de jobb túlesni rajta... Aztán azóta úgy is látja, hogy tanultam belőle (szó szerint is).
2018. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát én már voltam necces helyzetben, de nem tanultam belőle... Segítséget se fogadtam el, hanem hittem benne, hogy sikerülhet egyedül is.

Most még, ha ez megvan, akkor nem csúszok, lehet túlparázom most már, és azért nem lesz meg. Illetve 2-3 hét pihenés is lenen, amikor nem kellene ezzel foglalkozni.

Lehet hülyeség, de megéreztem előre, hogy ez lesz, nagyon rossz érzésem volt.

De ugye sikerülhet még, nem???

2018. jan. 25. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
milyen két-három hét? ha vizsgakurzusként felveszed, akkor majd csak a következő vizsgaidőszakban vizsgázol bele, vagyis nyár elején. Addig még rengeteg időd van megtanulni, akármi is legyen ez a tárgy
2018. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekünk reg. héten van a vizsgakurzus.
2018. jan. 25. 19:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te uv-ról (utóvizsgáról) beszélsz, az szokott lenni a vizsgaidőszak végén!

A vizsgakurzus az amikor újra felveszed a tárgyat a következő szemeszterben, de már nem jársz be előadásokra (mert mondjuk nincsenek is) csak vizsgázol

2018. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi történik, ha elmondod? Kiveri a balhét? Elkerget otthonról? Fejedet veszi?
2018. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Világelraszóló balhé lenne, annál sokkal rosszabb.

Csak rájöttem, hogyha elmondom annyira idegesítenek, kiabálblak, hogy épp az ellenkezőjére sül el a helyzet.

De most meg kicsit bűntudatom van, rettegek, hogy rájönnek.

2018. jan. 25. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!