Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME, vagy Óbudai mérnökinforma...

BME, vagy Óbudai mérnökinformatika?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok?

Közepesen erős gimiben vagyok jeles tanuló. Matek közép szinten, info emelt szinten lesz érettségi. Fizika nem a kedvencem, de ha kell megy.



2018. jan. 25. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Mi szeretnél lenni?

Építészmérnök pl az óbudain sose leszel.

2018. jan. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Odairta hogy mérnökinformatika...Nyilván BME, nevesebb egyetem, sokkal jobb eredmények az országos listákon. Szerintem mindig a legjobbra érdemes hajtani. Informatikában viszont bárhol el tudsz helyezkedni úgyhogy attól viszont nem kell tartani, hogy óbudais diplomával nem vesznek majd fel.
2018. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sose értettem milyen listáról beszélnek az emberek amikor egy egyetemet minősítenek főleg a bme-t.


BME oktatói kiválóságokban kb 21.-edik, és diák kiválóságoknál van benne a magyar top 3-ban.


Amúgy a világ ranglistáján csak ilyen 500 körül van, talán az elte meg szeged megelőzi.


Amúgy bme-n jóval keményebb a fizika, már csak abból következően hogy oda 380 pont körül kell mérnökinfóra óbudaira meg 340

2018. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az összesítettet kell nézni hanem a rendes részletes rangsort amit a heti válaszban hosszú oldalakon meresztül táblázatban szedve rengeteg különböző szempont alapján állítanak össze. Minek hasonlítod az eltét a bme-vel amikor nem is azonosak a tudományágak. A bme-pedig igenis a műszaki karok közül az élen végzett.

Az, hogy melyik egyetemre mennyi pont kell az megintcsak nem határozza meg a szak nehezseget.

2018. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérlek linkeld azt a részletes kimutatást a BME-ről, mert én ilyet sehol sem találtam, sőt egyik iskoláról sem.
2018. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Heti válasz illetve HVG újságokban szokott lenni ilyen talán 1-2 hónapja jött ki a legújabb. Karonként és szakonként szokták összehasonlítani az egyetemet. Neten ezzel nem találkoztam még de ha az újságnak azt a számát megveszed akkor megtudod nézni.
2018. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a fizetésről szoktam olvasni ami talán 10.000 forinttal több egy kezdő bme-snek átlagban mint más egyetemen végzetteké.


Illetve nemzetközi rangsort ami még jó, de vannak neten is található rangsorok.

Amúgy ha megvan az adott cikk szerintem senki nem fog haragudni ha lefényképezed és felteszed jó minőségben.

Legalábbis a kérdező számára biztos ad egy támpontot.


Amúgy BME-n volt ismerősöm nem mérnökinfón, hanem gépészeten.

Mondta hogy ott úgy kezdték hogy integrálás deriválás alap. Meg nagy léptékben vették a dolgokat.

Ha jól tudom az 5 éves anyagot belenyomják 3.5 évbe (ezt mondta valaki).

2018. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amennyiben még tudtok, nyugodtan írjatok! Érdekel a téma, illetve ha lenne az összehasonlításról valami kép, vagy érdemi elérhetőség, azt is megköszönném. :)
2018. jan. 25. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:
"bme-n jóval keményebb a fizika" - egyáltalán nem kemény infón a fizika BME-n se. Mondom úgy, hogy ott végeztem.
2018. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!