Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészhallgatók, mennyit...

Gyógyszerészhallgatók, mennyit tanultok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy sokat kell, de mindennap, vagy "csak" zh-k, vizsgák előtt? Úgy hallottam, hogy elég sok a számonkérés (kéthetente?). Kíváncsi vagyok, hogy oldjátok meg ezt? Illetve hogy néz ki a napotok? Suli, aztán estig tanulás, mindennap?Hétvégén tudtok "lazítani"? Kell éjszakáznotok (akkor is, ha nem az utolsó pillanatra hagyjátok a tanulást)?

Gytk-ra készülök, úgyhogy bármilyen infót szívesen olvasok. Köszi!



2018. jan. 25. 18:58
 1/2 anonim válasza:
88%
Az első három évben a 4-6. héttől kezdve kb minden héten van számonkérés, sokat kell tanulni, hétvégén és este is. Hét közben inkább jegyzők írására, beugrókra való készülésre van idő, nagyobb zh-k előtt pedig tényleg eléggé elfoglalt leszel. Az utolsó két év jóval barátibb.
2018. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Szegeden az első év könnyű.


Másodévben kb az 5. héttől a 9.-ig majdnem minden nap számonkérés, nem kevés anyagból. Majd a 12-14. hetekben is ugyanez. Utána rögtön vizsgaidőszak. Másodév végéig úgy gondoltam a vizsgaidőszak rosszabb, mint a szorgalmi időszak, tele zh-kal.


Aztán jött a harmadév. kb a 8. héten már vártam a vizsgaidőszakot, mert akkor legalább nem párhuzamosan kell minden tárgyat tanulni, hanem te osztod be, ahogy akarod. De ez a szorgalmi időszak megölt engem..:( Minden tárgyból minden héten "kis számonkérés" (megjegyezném, hogy másodévben a nagyszámonkérés anyaga egyenlő egy harmadéves kis zh-val), a nagy zh-kat már szóba sem hozom. Maximális teljesítményt várnak el, mert ha nem sikerül teljesíteni az évközi zh-kat, akkor nem vagy vizsgára bocsátható.

A vizsgaidőszak felüdülés volt most.


Átlag napom ebben a félévben: korán kelés, előadásra, gyakorlatra járás, este hazaértem, éjfélig-egyig tanultam minden nap, majd alvás. Néha még az evés is csak este jutott eszembe. Zh-k előtt természetesen nem aludtunk. Hétvégente lazább volt kicsit, jegyzőkönyveket előre megírtam, hogy ne hét közben kelljen bajlódni velük. Meg persze érdemes volt hétvégén is előre tanulni a zh-kra.


Elég nehéz szak, és jelenleg úgy érzem rengeteg felesleges dolgot megtanulunk, de muszáj tágítsák a fejünket, hogy később még több és komplexebb tudást el tudjunk sajátítani. Legalábbis ezzel magyarázom az egészet..:D

2018. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!