Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is jártatok úgy, hogy...

Ti is jártatok úgy, hogy bepánikoltok vizsga előtt, hogy nem tudtok semmit és nem tanultok?

Figyelt kérdés

Én már napok óta tanulok, oké tényleg keveset tudok, de tudtam milyen feladatokra számítsak.

De annyira bepánikoltam, hogy azt se néztem át, amit tudok.


2018. jan. 5. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rám nem jellemző. Ha úgy érzem hogy nem fog sikerülni, keveset tudok akkor nyugiban átnézem majd a vesztesek nyugalmával megyek vizsgázni. Ha meg tudom akkor inkább pánikolok meg átnézem a várható feladatokat.
2018. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is napok óta tanulok és úgy érzem, hogy nem haladok elég gyorsan, mert mindent akarok tudni és jól. Be vagyok pánikolva, hogy ebben az ütemben nem fogom befejezni.
2018. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez rossz, mert én is csak a sok lapot látom magam előtt.

Ha csak azt néztem volna át, ami megvan, tudok, már meglett volna, így nem.

2018. jan. 5. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért érdemes év közben is tanulni, nem csak a vizsgaidőszakban. Én nem pánikoltam, mert mindig úgy szerveztem a vizsgáimat, hogy legyen lehetőség UVzni. Az meg teljesen mindegy, hogy hanyadikra mész át.
2018. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, régen volt ilyen. Ma már tudom kezelni a helyzetet. Nem ártana legkésőbb az első félévben (de inkább már középiskolában) oktatni a tanulás tanulását.
2018. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan volt, hogy a vizsga előtt 3 nappal átolvastam a tételsort és úgy voltam vele, hogy oké, ez nem fog menni, át kell raknom egy héttel későbbre.


Olyan is volt, amit te leírtál, az egyik szórótárgyamnál. Szerintem van az az anyagmennyiség, amikor az ember úgy érzi akár egy hét tanulás után is, hogy nem fog menni, nem biztos benne, még kellene 1-2 nap. Az első félévemben ezzel fürödtem be, UV héten 8 vizsgám volt. Sikeresen átmentem mindenből, de azon a héten 4 órát aludtam összesen szerintem. Többet soha. Én csak annyit tudok mondani jó tanácsként, hogy ha napokat tanultál valamire, ne tedd át a vizsgát, hanem menj el, nézd meg, lehet, hogy meg tudod csinálni. 4. félévemben volt egy szórótárgyam, 1 hetet mondtak rá, hogy annyit kellene tanulni. 4 napot tanultam rá reggeltől estig, aludni mondjuk aludtam... A vizsga előtti nap reggelén úgy voltam vele, hogy azt is átrakom, mert rám jött a pánik, de bennem volt az, ami az első félévben történt. És most is borult volna emiatt a vizsgarendem, szóval végül elmentem. A vizsgacsoportban én voltam a 2. ember, akinek ötös lett...:)) Szóval ne fossál, menj el, tanultál rá, elhiszem, hogy úgy érzed, hogy az semmi, de nem biztos, hogy az tényleg úgy van.

2018. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!