Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökit érdemes levelez...

Gépészmérnökit érdemes levelezőn elvégezni?

Figyelt kérdés

OE-BGK vagy SZIE-GÉK lenne a választott kar. Családfenntartó vagyok, muszáj dolgoznom mellette, ráadásul teljesen más területen egyelőre, mivel semmi műszaki végzettségem, de még okj szinten se. Érettségi megvan, matekból és fizikából, egész jó is voltam belőlük, de most azért rágyúrok újra az alapokra felvételi előtt.


Érdemes elvégezni, vagy óriási hátrányban vagyok a nappalisokhoz képest? Igaz, hogy sok helyen be se hívnak állásinterjúra, ha kiderül, hogy levelezőn tanultam?

Levelező közben is el lehet helyezkedni menet közben mint a nappalisoknál? Ott úgy hallom a végzős évfolyamon csak az nem dolgozik szakmán belül mérnöki munkát aki nem akar.



2018. jan. 25. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi simán kapsz munkát.


Viszont. R_hadt sokat... és most ezt komolyan mondom, r_hadt sokat kellesz tanulnod otthon, ha levelezőin tervezed elvégezni, mert körülbelül lesz félévenként ~20 órád egy tantárgyból tömbösítve, tehát pl.: 4x5 óra, amin elmagyarázzák az alapokat +1-2 példa, a többit pedig otthon kellesz elsajátítanod.

Képzeld úgy el, mintha elmagyaráznák neked az összeadást órán, majd a szorzást kérik vissza vizsgán. :D Az alapok ugyanazok, de a feladatok nehezebbek lesznek a vizsgákon. Persze, tanárfüggő, de ez a jellemző.

2018. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%

Bánki és Szent István gépész is nehéz. Matekot-fizikát nagyon nézd át, mert kemény.

Érdemes elvégezni, persze. nem leszel hátrányban a nappalisokhoz képest. Ugyanazt a tudást kapod, ugyanolyan diplomád lesz, ugyanolyan követelményeket kell teljesítened. Hogy milyen munkarendben szerzed meg a tudást, az nem érdekel senkit. Tudj, az a lényeg. A diplomádba sem kerül be sem a tagozat, sem a finanszírozási forma, mert nem releváns.

Levelezőn sokkal nehezebb tanulni, mint nappalin, hatalmas önállóságot, talpraesettséget és önfegyelmet kíván. Kalappal.

2018. jan. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!