Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiégtem az egyetemen?

Kiégtem az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sajnos van még hátra egy tárgyam,ami nagyon nehéz és sehogyan sem sikerül.

Viszont utolsó lehetőségem.

De annyira nincs motivációm.:( teljesen kiégtem:(

Mit tanácsoltok?


2018. jan. 25. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok... Én nem bírok napok óta tanulni, csak bánkódom... Még 1 hetem van rá.
2018. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Same here
2018. jan. 25. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint utolsó féléved, vagy csak az első féléved utolsó tárgya?
2018. jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel tesó! Toljad neki! Menni fog!
2018. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyomjad!


Ha mégse menne majd jövőre felveszed újra... :DD

2018. jan. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz vizsga?

Én is pont így voltam az utolsó tárgyammal, ma (vagyis tegnap) mentem belőle vizsgázni, az előtte lévő óta 5 napom volt rá. Tartottam egy nap szünetet, amikor elő sem vettem az anyagot, annyira motiválatlan voltam, helyette elmentem vásárolgatni, este lementem futni, kicsit kikapcsolódtam. Másnap reggel 10 körül keltem, lesöpörtem az asztalt itthon, rendet raktam, kiszellőztettem, frissen kinyomtattam az anyagot és úgy álltam neki. Én nagyon Pinterest meg Tumblr bolond vagyok (ez mondjuk átok is, a fél napjaim el tudnak menni ilyennel), de nagyon imádom az írószereket, színes tollakat, szépen kiszínezett jegyzeteket... Szóval benyúltam a húgom filckészletét meg volt itthon amúgy is 4-5 színű szövegkiemelőm és dedós módon kiemelgettem a jegyzetet, értő olvasással végigolvasva mind a 70 oldalt 2 nap alatt. A 3. napon a kiemelgetett részekből csináltam egy 10 oldalas rövidített jegyzetet, a 4. nap meg azt tanulgattam és a fogalmakat (amikből meg csináltam mindmapeket, felbontva a definíciókat részekre, hogy megértsem).

Nekem ez vált be, én élveztem, imádom a friss, gyűretlen fehér papírt, imádok színezni, rajzolni, szóval ennél a gyenge pontomnál fogva tudtam csak magam rávenni. :)



Bár volt már olyan is a szakdogám előzetes leadásánál, hogy már a hajamat téptem, hogy a pokolba tudnék még írni 10 nyamvadt oldalt az anyaghoz (nálunk van pár oktató, akinek vannak egyéni elvárásai is és hiába van megadva 60 oldal szakdoga követelménynek, ha ő 80-at vár), mert már a Google Scholar is kiborult, nem csak én... Ott pl egy palack bor társaságában írtam az utolsó oldalakat (másnap persze elolvastam megint, hátha beütött és valami nagyon durvát hoztam össze), de "amit épp a nagyságos úr kíván a fejemben".:) Tanulásnál azért nem praktikus alkoholizálni, mert az kicsit más, mint anyagot gyűjteni, de a kedvenc kaja, a taktikai alvás meg pár hasonló nagyon jól funkcionál. Úgy kell csinálni, hogy élvezd, ha az anyagot nem tudod, legalább a körülményeket.:)

2018. jan. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádok színessel kiemelgetni, aláhúzni, szépen kidolgozni a tételeket. Pont emiatt ment el 1 hetem 12 db tételre a 100ból. Ma megyek szigorlatozni és így utóag nagyon megbantam, hogy nem csak tanultam, hanem irogattam is mindemfélét. Rengetetg időt vesz el.
2018. jan. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez "sajnos" elég időidényes. Mondjuk kiemelgetni annyira nem, csak a többi. Ezt érdemes úgy csinálni, hogy az ember szab magának egy időkorlátot, hogy akkor ma vagy tudomisén, délután 4-ig ennyi tételen túl kell lenni mindenképp, különben nagyon jól el lehet szórakozni, aztán ráészmélni, hogy másnap már vizsga .:/
2018. jan. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább vizsgaidőszaki kiégés. Nekem pl. a legmélyebb válsághelyzetem egyetemen akkor volt, amikor két fontos tárgy sem jött össze a vizsgaidőszakban (viszont tavaszi félév volt, és lehetőség volt augusztusban vizsgázni, hogy a csúszást elkerüljem.) Több héten át képtelen voltam azt a 2 vacak vizsgát letenni...végül nyáron 1 hónapig nem foglalkoztam egyikkel sem, aztán felkészültem, letettem. Neked most 1 heted van, ebből 1 napot engedélyezz magadnak, hogy kicsit pihenj, kiereszd a gőzt, megnyugodj, a maradékra oszd el a tételeket, aztán uccu neki! Gondolj rá, hogy az utolsó erőfeszítés már csak.
2018. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!