Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan éltétek meg, hogy...

Ti hogyan éltétek meg, hogy korábban kitűnők voltatok, egyetemen meg megszenvedtek a kettesért is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túléltem. Hozzájárul a reális önkép kialakulásához.
2018. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Úgy, hogy reálisan néztem a helyzetet.

Az anyag 10x annyi lett, a vizsgák/zh-k 1000x nehezebbek, mint egy tz.

Emellett rájöttem, hogy kb. senkit sem érdekel az, hogy miből hanyas lettem.

2018. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, én is. De annyira rossz, hogy megbukok néha, ujjongok a kettesnek, mikor ez nem én vagyok. Nem igazán akartam elhinni, hogy ez vár rám.
2018. jan. 26. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem másról szól, mint a középiskola, mások az elvárások is, máshogy lehet megszerezni egy jegyet. Nekem soha se számított annyira az önképembe, hogy milyen tanuló vagyok, persze örülök az ötösnek, de hosszútávon sokkal többet ér, ha egy tárgyat örömmel tanulok vagy ha váratlanul ér sikerélmény. Ráadásul a diplomajegyed se fog szinte sehova se számítani. Középiskolában azért érezhető volt, hogy nem a tudomány teteje, amit ott tanulunk, szóval nem gondoltam magamat semminek az ottani eredményeim alapján. Azt, hogy mennyire vagy művelt vagy intelligens, egyébként is levágja mindenki pár perc beszélgetés után. Arról nem is beszélve, hogy szinte egész életemben azt hallgattam, hogy majd ha egyetemre kerülök, akkor borzalmas lesz, ki fognak vágni, meg fognak alázni, ehhez képest a várható hármas körüli átlagom és az, ha minden tárgyat teljesíteni tudok (eddig egy nincs meg, abból jövő héten fogok vizsgázni menni) nekem az istenkirálysággal egyenlő egy olyan szakon, amit ráadásul mindenhol nehéznek mondanak. Én egyelőre inkább élvezem, hogy felnőtt vagyok, hogy a jó teljesítményem miatt azt tanulhatom, amit akarok, hogy valami olyanhoz van közöm, amit nem rázok ki a kisujjamból, sőt, sokszor nem értem meg elsőre és szenvedek vele, és hogy a szüleim is elismerően bólogatnak, ha kapok egy kettest, mert tudják, hogy tök sokan kivágódtak ezen a vizsgán, hogy dolgoztam ezért a kettesért, és hogy minden azt jelenti, hogy mehetek tovább, és így vagy úgy, de veszem az akadályokat. :D
2018. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Rosszul. Nem voltam lelkileg felkészülve rá, idegileg kikészültem, félévkor kibuktam és mentem passzív félévre. Elvégeztem két OKJ-t, lett jól fizető stabil állásom. Munka mellett újra nekiestem a felsőoktatásnak, ez alkalommal levelezőn; egy-két tárgy kivételével jeles és jó jegyekkel zártam mindent, a diplomámban is jelesek vannak (szakdoga, védés).


Mostani tudásommal már máshogy csinálnám. Nálam az egyik probléma az volt, hogy programozásra mentem egy olyan gimnáziumból, ahol a német nyelv volt az elsődleges. Tehát hiányoztak az alapok. Mindemellett még a hozzáállásom sem volt megfelelő - hoztam a gimnáziumban jól bevált mentalitást. Tudatlan voltam. Ha gimi után mentem volna rögtön OKJ-ra, ott megszerzett tudás már jó alap lett volna az egyetemhez. Na de így is jó lett a végeredmény :)

2018. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gimiben sem a jegyeimmel azonosítottam magam, nem érdekelt, csak az, hogy minél kevesebb UV-vel, csúszás nélkül, "jó" minősítésű diplomával végigcsináljam. (Mondjuk nem "estem" ekkorát, de volt, amiből megszenvedtem a 2-esért is:))
2018. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, engem a szüleim b@ßtattak mindig, hogy micsoda szégyen, hogy bukok, hiába lesz meg utàna. Mindenről be kell számolni. Úristen nincs meg a féléved, micsoda szégyen a bukdácsolás, hányadik osztályba jársz????

Gimiben is ez volt minden sz@rnak elhordtak, hogy hogy mertem 4,7-4,8-as átlagot produkálni. Miért nem ötös, miért nem 100 %.

Még 40 fokos lázzal is be kellett járnom.

2018. jan. 26. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Szegénykém. :( Belédnevelték a maximalizmust, pedig nem az a normális. Soha nem értettem, hogy miért azt kell tanítani egy gyereknek, hogy ha nem tökéletes, akkor el van cseszve és hogy könyökölje le a másikat. Remélem, ki tudsz lépni ebből az egészből. Alapjáraton te se a jegyeiddel azonosítod magadat, egyszerűen csak beléderőltették. Nincs veled semmi baj, felnőtt ember vagy, majd ha elszabadulsz a családtól, rá fogsz jönni, hogy semmivel se vagy kevesebb vagy több a jegyeid miatt. :)
2018. jan. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!