Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Moholy egyetemen szeretnék...

A Moholy egyetemen szeretnék tovább tanulni animáció szakon. Hogy készüljek?

Figyelt kérdés
A gimnázium második évében járok, még ráérek. Tisztában vagyok vele, hogy az egyetemre szakmai tudást is várnak. A főkérdés, hogy mire és hogyan készüljek? Nincs szakmai gyakorlatom, mit ajánlotok? Milyen képzést? Inkább olyat várok, aki az egyetemen tanul.

2018. jan. 26. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem jól tudod, nem várnak el előzetes szakmai tudást. Hogy is várhatnának? Pont azért mész oda, hogy ott sajátítsd el a szakmai tudást.

Amit minden egyetemen elvárhatnak az a általános műveltség, a helyesírás, a fogalmazási készség, a nyelvtudás (ha olyan a szakirodalom, ami nem áll rendelkezésre magyar fordításban) és legalább felhasználó szintű számítógépes ismeretek.

Amit speciálisan animáció szakon elvárhatnak az egy minimális rajztudás

2018. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Előző teljesen rosszul mondja! Elég erős “alap” tudás kell általába művészeti képzésekre, főleg Momera.
2018. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most akkor kinek higgyek?
2018. jan. 29. 16:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak. Elég nehéz a MOME-s bekerülni, kell digitális rajztudás, traducionális és nem árt ha van már animáció gyakorlási anyagod. Én is üde szeretnék jelentkezni de rettegek.
2018. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak higgy:D Lehet okjra vagy a metura, vagy nem tudom hol van még animációs képzés felvesznek minimális rajztudással, alapműveltséggel és értelemmel nulla szaktudással, de a momera nem valószínű. A felvételire elvárás hogy tudj storyboardot csinálni, meg rövid animációt is. Ehhez pedig igenis szakmai tudás kell. Nem tökéletes, de kell. Kevés hely van és lesznek akik olyan kreatívak, műveltek, stb mint te, de szakmailag is képzettebbek, őket előbb fogják felvenni mint téged. Ha senki se úgy jelentkezne hogy tudja a szakmai alapokat legalább, akkor lenne esélyed anélkül, de így nem nagyon van.
2018. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen, másodiknak higgy. Első nem látott még MOME-t közelről. Ott sajnos többszörös túljelentkezés van, mindenki oda akar menni (bár én pont nem, rossz véleményem van róla, az én szememben a METU jobb, még ha nincs is akkora neve), ezért úgy válogatnak, ahogy akarnak. És leginkább csak a "majdnem kész szakembereket" veszik fel.
2018. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel eddig is tisztában voltam. Milyen előképzést ajánlotok? Esetleg a METUn mit várnak?
2018. febr. 4. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy könyv, a The animator's guide ha jól emlékszem, jó iromány, ajánlom. Rajztudásod milyen szintű? Animáció készítésnek, story board készítésnek sem árt utána nézni. A METU-n elég ha próbálkozás szintjén mutatsz animációt. Az education nekem úgy jött le hogyha tudsz rajzolni és megcsinálod normálisan a portfóliót akkor nagy eséllyel felvesznek.
2018. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól rajzolok, figurákkal és a perspektívával sincs gond, e felől nem kell aggódni. Mennyire kell tudni angolul? Csak azért, mert abból kuka vagyok. Kilenc éve próbálnak minket, diákokat megtanítani az iskolában. Akinek nyelvvizsgája van, az három évig heti háromszor járt külön tanárhoz, szóval a béka feneke alatt vagyok :( de ez az iskola hibája. Na mindegy ez lényegtelen. Hat tanárunk volt 5 éven belül, és ez a változgatás se tett jót. Sokan lealacsonyítottak, hogy még mindig képtelen vagyok angolul megszólalni, ezáltal elveszett a lelkesedésem és meggyűlöltem a nyelvet. Még nagyapám is jobban szerette az oroszt a Rákosi időkben, mint most én az angolt.
2018. febr. 8. 15:27
 10/12 A kérdező kommentje:
Viszont az oroszom elég jó. Nincs még nyelvvizsga szinten de két év alatt simán felhozom.
2018. febr. 8. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!