Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti közszolgálati egyetem...

Nemzeti közszolgálati egyetem katonai vezető és a logisztika között milyen különbség van az elhelyezkedésben?

Figyelt kérdés
Ha jól láttam a honvédségnél lehet dolgozni ezek elvégzése során de valaki felvilágositana hogy mondjuk mi a lényeges kulonbség közöttük? Elsősorban nem a fizetés érdekel de jobb lenne tudni h mire számíthatnék ha elvégzem.

2018. jan. 27. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Katonai vezető passz hogy mit takar. Èn arra gondolok hogy vagy valami kikèpző (bár tudtommal kis rangal is lehet valaki az) vagy valami nagyobb helyet takarhat az állományban de nem akarok hülyesèget mondani csak tipp.

Logisztika: Na ez az amibe bele is látok mert ezt tanulom OKJ-n es szemeztem ezzel a katonai loggal de elment a kedvem. Elmèletileg első èvben nagyon kemèny a matek kb elvèrzik a fèl osztály. Nagyon sokat ès nehezet kell tanulni èn nem vállalkoznèk rá az fix.

2018. jan. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedés az összes katonai tisztképzés során ugyanaz abban a tekintetben, hogy ha elvégzed garantált beosztást kapsz a Magyar Honvédségnél. (Ez egyben kötelező is, mert le kell dolgoznod néhány évet ott. Ha elmész idő előtt vagy a képzés közben, akkor meg kell téríteni az ösztöndíj egy részét)

A katvez meg a katlog között csak annyi a különbség, hogy más szakmai irányra készít fel. A katvez elsősorban az általános alegységparancsnoki, meg általánosabb törzstiszti feladatokra és fegyvernemi feladatokra készít fel. A katonai logisztika kifejezetten hadtáp, közlekedési, haditechnikai, katonai pénzügyi területekre, szóval erre specializált szaktiszteket képez a szakbeosztásokba. Még van a katonai üzemeltetési, ami megint más szakterületekre készít fel (hiradó, informatikai, repülőműszaki).

2018. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 30. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!