Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tudtátok volna mivel jár...

Ha tudtátok volna mivel jár az egyetem, ti se kezditek el?

Figyelt kérdés

Bukások, csúszás.

Igazából azt se tudtam mire jelentkezek, mit fogok tanulni, csak utolsó pillanatban jött sírva anyám, hogy valahova be kellene adni, és másnak is nagyon bejött a szak.

Hát nekem nem.


2018. jan. 27. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hova jarsz es mire?
2018. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát, én nem csúsztam és buktam, így nekem nem volt gond. Azt nem mondom, hogy életem legjobb döntése volt a szak, de csak egy diploma kellett, így nem gond.
2018. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Életemben egyszer buktam és nem csúsztam.

Talán azért, mert nem anyám kedvéért mentem egyetemre, hanem azért, mert én akartam azt tanulni, amit választottam.

2018. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nehéz szakra járok.

Igazából nem ért pozitív csalódás sosem, soha egy dícséret, se itthon, se a tanárok részéről. A szenvedés, fájdalom, sírások nincsenek arányában az egésszel.

Pedig nem tartom magamat butának, kitűnő voltam.

2018. jan. 27. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy nehéz szakra jársz, még nem kell csúszni meg bukni. A volt barátnőm a SOTE ÁOK-ra járt de egyszer sem csúszott vagy bukott meg. De jogi karon is ismertem olyat, aki sose bukott. Azt meg ne mondd, hogy ezeknél is nehezebbre jársz. Itt szimplán az a baj, hogy nem szereted, amit csinálsz, csak akkor a sarkadra kéne állni és nem a gyakorin nyávogni.
2018. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy bukás mindenkinél benne van a pakliban, nem csúsztam, jöttek a sikerélmények, nagyon szép évek voltak (én rendszeresen továbbképzem magam, szeretek tanulni:))

Nyilván nem passzol hozzád a szak, így persze semmi értelme.

De ha nem tudod, mihez akarsz kezdeni, akkor nem is tudsz haladni sehová:(

2018. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha tudtam volna én sem jelentkezem.


Csúszások, fizetések (UV, új tárgyfelvétel, sőt lesz 1 fizetős félévem is a csúszások miatt), 19 évesen én sem ismertem jól azt a szakot amire jelentkeztem (jóval több itt a matek,mint hittem.)


N22 Hr szak

2018. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azért vagy ott azon a szakon, mert érdekel, és mert van benned elhivatottság a képzés iránt, akkor nem csoda, hogy így érzel.
2018. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam az elejétől hogy simán bukhatok vagy csúszhatok is akár, nem ért nagy meglepetésként. Tárgyat buktam, volt 2 ami csak harmadik felvételre lett meg, de szerencsére így se csúsztam. Másabb volt az egyetem lényegesen, mint ahogy elképzeltem, de ha ezt előre tudom akkor is jelentkezek. Elsőre másik szakon kezdtem, azt nem szerettem úgyhogy én is váltottam is közben. Az az egy év se volt azért sírás, fájdalom meg hasonlók, de legalább rájöttem mivel szeretnék foglalkozni, mit tanulnék inkább. Sokkal nehezebb szakra menten utána de jobban is szerettem. Válts szakot vagy egyetem helyett tanulj szakmát, ha ez így mot nem tetszik. Semmi értelme így végigszenvedned egy szakot. Tanároktól sok dicséretet ne várj, a legtöbb azt se tudja ki kicsoda a sok diák közül. Nem az egyetemmel van itt a fő baj hanem hogy olyat tanulsz amit nem szeretsz. Sokan mennek így egyetemre, de nem értem mi értelme. Akiket ismerek és szülői nyomásra mentek 1-1 szakra mind pályát váltott miután megkapta a diplomát. Annyira nem értem ez mire jó, 3-5 évet elpocsékolni az életedből, önköltségesen rengeteg pénzt is, hogy aztán úgyis mást csinálj amikor végzel, csak mert a szülő azt akarta hogy XY szakon végezz.
2018. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

"Igazából azt se tudtam mire jelentkezek, mit fogok tanulni, csak utolsó pillanatban jött sírva anyám, hogy valahova be kellene adni, és másnak is nagyon bejött a szak. "


Na ezzel a hozzáállással van a probléma. Érthetetlen, hogy egyesek mennyire igénytelenek tudnak lenni a tájékozódás tekintetében a jövőjükre nézve. Az egyetem a komoly szakoknál ennél sokkal nagyobb elhatározást, és elhivatottságot követel meg.

Az is érthetetlen, hogyan lehet manapság zsákbamacskára jelentkezni, mivel az internet világában a tájékozódásnak nincs különösebb akadálya, ennek elmulasztása egyértelműen hanyagság, nemtörődömség.


Végül pedig az, hogy másnak mi jön be, meg mi nem, és erre alapozni nagyfokú megfontolatlanság.


Nem szeretnék persze bírálni senkit, arra akartam rámutatni, hogy az egyetemre több önállóság kell. A tanárok nem fognak szájba rágni semmit, mint középiskolában, és nagyon sok mindent a hallgatónak maga kell elintézzen... Ehhez hozzá kell szokni.

2018. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!