Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmúltam 18 éves, akkor...

Ha elmúltam 18 éves, akkor egy tanítás után szervezett programon ott tarthatnak erőszakkal az iskolában?

Figyelt kérdés

Kezdték mondani, hogy nem engednek el, ott kell lennem délután még órákat a tanítás után, A KIJÁRATI AJTÓKAT IS BEZÁRJÁK.


Nekem autóvezetés oktatásom lesz, már be van fizetve és meg van beszélve az oktatóval, szóval elveszne 9000 ft ha nem mennék a vezetésre.


Mikor nem figyeltek az igazgatóhelyettesek, eljöttem. Lehet ebből valami baj? Igazolatlant nem tudom milyen órára adnának, ha már nincs tanítás. Szerintem nem kötelezhetnek semmire.


2018. jan. 29. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatnak erőszakkal bent nem hogy 18 évesen, de 16 vagy 6 évesen sem. Az más kérdés, hogy az iskola hozhat-e szankciókat veled szemben, ha megsérted azzal a házirendet, hogy elmész valamilyen programról, de fizikai kényszert azzal, hogy rátok zárják az ajtót, nem alkalmazhatnak!


Ha ez tényleg így van, ahogy írod, akkor ezt jelezd az illetékes szerveknek! Egy embert a szabad mozgásában, csak a rendőrség, a büntetés végrehajtás és a pszichiátriai korlátozhat. Az iskola, a biztonsági őr, a bkv ellenőr, sem senki más rajtuk kívül nem teheti ezt meg.

2018. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ma megkérdeztem, és azt mondták, hogy 18 éven felülieket engedik csak el. A 16 és 6 évest simán korlátozzák a szabad mozgásában.
2018. jan. 30. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!