Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig kell bemutatni a...

Meddig kell bemutatni a nyelvvizsgát a diploma előtt? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Ha minden a terv szerint halad, június végén/július elején fogok államvizsgázni, a diplomaosztó pedig valamikor szeptember elején esedékes. Nyelvvizsgám egyenlőre nincs (igen, tudok angolul, igen, már rég megcsinálhattam volna), szóval a tavasz folyamán szeretném megszerezni azt is. Két vizsgát néztem ki, egyet áprilisban, egyet májusban. A munkám és a suli miatt optimálisabb lenne a májusi vizsga, mert így jobban fel tudnék rá készülni, viszont annak kijavítása és a bizonyítvány kézbevétele már jócskán túlesne a szorgalmi időszakon, nagyjából az államvizsgával egy időben lenne.

A kérdésem az lenne, hogy ez így még rendben van? Vagy van-e olyan határidő, ameddig be kell mutatni a nyelvvizsgát, annak érdekében, hogy "rendes időben" kapjam meg a diplomát? Sehol nem találtam erre vonatkozó információt, még csak érintőlegesen sem..


Előre is köszönöm szépen!



2018. jan. 29. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz utána az egyetemen, esetleg kérdezz rá a TO-n. Szerintem ez mindenhol máshogy megy. Nálunk akinek volt nyelvvizgsája és az elején beiratkozáskor odaadta azt nem is zargatták ilyennel akinek meg nem volt annak legkésőbb a szakdogájával együtt kellett leadni a tanulmányi előadójának.
2018. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Végül melyikre mentél
2018. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!