Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szükséges emelt szintű érettsé...

Szükséges emelt szintű érettségit tennem?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok egy egyetemen, jogi karon. Jelenleg nem jogász szakon vagyok, de ha elvégeztem ezt, szeretném azt is megcsinálni, viszont nincs emelt szintű érettségim. Azt írja szükséges a jogász szakhoz emelt, viszont így is kötelező lenne megcsinálnom?

2018. jan. 30. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Jogi karon azért az nagyon hasznos tud lenni ha tudod értelmezni a leírtakat. :)

Szóval igen, szükséges!

2018. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hacsak nem vesznek fel a diplomád minősítése alapján (meg kell nézned a TVSZ-ben), akkor igen.
2018. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére tudom értelmezni a leírtakat, 2. éve sikeresen helytállok ezen a karon.


Köszönöm 2. hozzászóló! :) Holnap több időm lesz utánanézni.

2018. jan. 30. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Diplomásokra eltérő szabályok vonatkozhatnak.
2018. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jan. 31. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kell az emelt. Úgyanúgy felviben jelentkezel. A emglévő diploma az max csak plusz pont az adott szakon és a már teljesített tárgyakat elfogadják. Így nem 5 éves a képzés hanem csak 4.
2018. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2018. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.
2018. febr. 3. 12:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, utánanéztem. :)
2018. febr. 3. 12:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy még 2019-ben is így lesz. :) Ugyanis akkor fogok végezni a jelenlegi szakommal.
2018. febr. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!