Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg rossz szakot választha...

Tényleg rossz szakot választhattam? Kitűnő voltam és nem megy, még más hármas, négyessel elvégzi?

Figyelt kérdés

Nem egy könnyű szak, de akit 280-al felvesznek el is végzi.

Én meg csúszom, pótvizsgára jàrok és nem megy.

Direkt szívat a tanár, nem magyaráz semmit.


2018. jan. 31. 21:44
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

A matek sokadik vizsgaalkalomra meglett, hogy végig gyakoroltam a példatárat. Nem kellett újra felvennem.

Nálunk számvitelből szivatnak, újra fel kellett is vennem. Nem magolható, jobb helyeken nem. Max. ha beletrafálsz, hogy ugyanazt adja.

És igen lusta vagyok, de 90 % a stressz, rossz környezet adja.

Ez~rt mondtam, hogy lehet rossz szakra jött, ha nekem nem megy annyira, lehet te az a fajta vagy, ilyen szakközépbe jártál. Nekünk nem magyaráz a tanár, 70 %-ban rajta múlik és direkt szívózik.

2018. jan. 31. 22:34
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem arra kéne alapozni, hogy ha erős középsuliban jó voltál akkor majd itt is jó leszel, hanem ha nem megy abból le kéne vonni a következtetést, hogy többet kell tanulni. Az erős középsuli egyébként ilyen szakon inkább csak bejutásnál előny. Én az ország egyik legputribb szegletéből mentem Corvinusra egy gyenge suliból (államisként kerültem be én is), mégis a legjobbak között voltam az évfolyamon, ösztöndíjam is közel maximális volt.
2018. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
31%
A psz egy egyáltalán nem nehéz szak. Simán el tudja végezni egy átlagos képességű ember 4-es 5-ösökkel ha tanul.
2018. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

" Nem magolható, jobb helyeken nem."


Nem tudod, hogy akkor miről beszélsz.

Fix gazdasági események vannak, hogyne lehetne magolni?

Kötvény kibocsátás, bemagolod, mostantól tudod.

Saját termelés, bemagolod, mostantól tudod.


Ez így működik!!!!

Vagy megtanulod a miérteket és magadtól is feltudod építeni.


Inkább a lustaság, az neked a bajod.


ui: Nem jártam ilyen szakközépbe, sima 6 éves gimibe jártam.

Emellett nem is járok rossz suliba, Corvinus. :)

2018. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Hát pedig nekem jók a képességeim. De ez a számvitel nem az én világom. Oké, nem egy orvosi, de a gazdasági szakok közül a legnehezebb.

Az igaz, hogu sokat voltam beteg, hiányozt, de ez nem mentség.

Tönkretettem az életemet ezzel a szakkal, az biztos.

2018. jan. 31. 22:47
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

"De ez a számvitel nem az én világom" "Tönkretettem az életemet ezzel a szakkal, az biztos."


Hát figyelj...ezek alapján szerintem válts, amíg nem késő. Ha már most gyűlölöd mit fogsz érezni ha napi 8 órában kell keresned ezzel e betevőt? Keress inkább valamit, ami érdekel, esetleg válts szakot, ha csak a psz-el van bajod.

2018. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Én BGE-re járok, itt nem magolható. Azt is elmondja minden órán a tanár, hogy ne magoljunk, az elvét kell érteni. Olyan sincs amiből tanulhatnék.

Szapulhatsz, meg dicsekedhetsz, de lehet nálatok normális oktató van. Vagy nem tudom.

De csúsztam miatta egy évet is.

2018. jan. 31. 22:50
 18/30 anonim ***** válasza:
56%

BGE-re jár az egyik ismerősöm is.

Ott is magolható.


Nyisd már ki a szemed gyerek...

Mert egy tanár azt mondja, hogy nem lehet vagy nem úgy kell, attól te még csinálhatod máshogy is.


Nekem is mondták, hogy megbukok matekból ha nem értem.

Megbuktam? Nem.

Pedig most sem tudom, hogy igazából mire jó a deriválás és az integrálás.

Sőt integrálni már el is felejtettem, meg nem is értettem, példákat magoltam be. Ennyire egyszerű.


Akkor kérlek, engedd meg, hogy tartsak neked egy rövid számvitel előadást.


A számvitel egy zárt rendszer!

Tudod, hogy ez mit jelent? Az, hogy szabályok vannak benne és előre ki van dolgozva minden gazdasági esemény képe. T-K vetületben.


Magyarul, van egy nagyon hosszú de véges lista!!! az összes gazdasági eseményről.

Aminek pedig van vége, az magolható.


A tanár nem azért mondja azt, hogy ne magolj hanem értsd, mert azt akarja, hogy átmenj a vizsgán.

A fenéket!!!

Ő azt akarja, hogy ne kelljen az egészet bemagolnod, ami hosszú távon lesz káros és rengeteg energia, hanem a rendszer működését értsd meg, ezáltal a szabályok alapján eltudod készíteni a könyvelést.


Azonban az már csak a saját döntésed, hogy számodra mi a fontos.

A pénzügy érdekel és utálod a számvitelt?

Akkor miért kéne ötöst kapnod számvitelből?

Jó neked a stabil 2-es vagy 3-as.

Ahhoz meg tökéletesen elég a magolásos módszer.


Ne akard nekem megmagyarázni, mert látszik, hogy magasabb szinten vagyok belőle.

Ezért jó tanácsként mondom, hogy soha ne másra hanem csak magadra hallgass!


Egy félév alatt érintetek 10-15 nagy témát.

Témánként igazából 30-40 gazdasági esemény van.

Ez azt jelenti, hogy 400-500 könyvelési tétel van, amiből kérdezhet, de ebben sok az átfedés.


400-500 könyvelési tétel betanulása nagyon maximum 2 hét, ha nincs szlatükör használat.


Ezután kérdezhet bármit, rámehet akármennyire a logikára úgysem tud olyat kérdezni, amit ne tudnál.. hiszen egy zárt rendszer!!

Nem tud kilépni belőle.


KP felvétel... még egy tétel. Betanulod és mindenhol tudod.

Hitel felvétel.. megint tudod.


Nálunk sincsenek normális oktatók. Előfordult, hogy csak a végeredményeket nézték és ha nem volt jó, akkor instant bukta.

Miközben lehet, hogy csak valahol elcsúsztál egy tizedes jeggyel, 0-val, stb.


Esetemben annyi a különbség, hogy szeretem a számvitelt, ráéreztem a szabályok használatára ezért is az esetek 90%-ban nem tudnak megfogni, mert elég átgondolnom, hogy mi történik.

Utána arra a gondolatra feltudom fűzni az egész eseményt úgy, hogy az elvekben maximálisan megállja a helyét.

2018. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
75%
Én egy gyenge gimibe jártam, valamiből vagy kettes-hármas vagy 5ös voltam. Emelt biosz-kémiából érettségiztem, duplázással kerültem az orvosira. Szerinted itt mit számít, hogy töriből 4 évig kettes voltam? Konkrétan semmit. Az a lényeg, hogy gimiből meglegyenek az alapjaid. Mondjuk ha emelt matekra jártál volna, és emiatt esetleg lett volna pár négyesed, akkor nem itt tartanál. De felesleges is a gimit az egyetemhez hasonlítani, ne akarj kitűnő lenni, elég ha van egy biztos tudásod, amit használni is tudsz.
2018. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Jártam egy évig emelt matekra, de anyám kivett, mert nem voltam ötös. Attól még középen érettségiztem.

Igazából nekem itt nem megy a magolás, meg a matekot se értem hogyan lehet bemagolni. Max. a bizonyításokat, képleteket. Vagy előre tudtátok mit ad,akkor igen, tényleg jó, én is azt csinálnám. Egyéb esetben kb. 300-400 feladatot megoldottam, végig a feladatgyűjteményt. A végén szívesen csináltam, mert 98 %-ban kijött a végeredmény. De hogy bemagolni. Elmagyaráznád?

Egyébként én tényleg a számvitel miatt vagyok ki, más minden sikerül, de ez egyaz leviszi az átlagot, másrészt nem is sikerül.

Másból 4-es vagyok, választhatókból, könnyebbekből ötös, egy-kettő kettes, de a számvitelből még vizsgakurzuson is voltam, amiatt csúszok meg. Arról nem beszélve, hogy mindig tud olyan példát hozni, amire max. egy éve néztünk példát vagy akkor se, de ebebne a félévben nem.

2018. febr. 1. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!