Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján döntik el azt,...

LILIKE13 kérdése:

Mi alapján döntik el azt, hogy felvesznek-e az általam első helyen megjelölt (egyetemi) kollégiumba?

Figyelt kérdés
A Kőrösibe szeretnék bekerülni. Felvidékről származom, 230 km-re Budapesttől, kitűnő tanuló vagyok, a szüleim elválltak, van egy 10éves testvérem.
2018. febr. 3. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemed honlapján találsz erre vonatkozó pontos pontszámítási útmutatót.

De amúgy a tâvolság, egyedülálló szülő, egy főre jutó jövedelem, hátrányos helyzet, ezek szoktak befolyásoló szerepet kapni.

2018. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontozási rendszer működik itt is. Minden jelentkező kap egy pontszámot, és a rendelkező helyeket feltöltik az x darab legmagasabb pontszámú jelentkezővel. Elsőéveseknél leginkább a szociális háttér számít pl. szülők (nevelnek-e, elváltak-e, dolgoznak-e), testvér (van-e, mekkora, tanul-e, van-e tartós betegsége), egy főre jutó jövedelem, neked van-e valamilyen tartós betegséged stb., illetve számít a távolság is, államin és nappali képzésen tanulsz-e, valamint általában az érettségit és a felvételi pontod is nézik. Viszont az a legjobb, ha megnézed az egyetem honlapján vagy konkrétan rákérdezel, mert szerintem ez mindenhol máshogy működik és más szempontokat vesznek figyelembe.
2018. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mi kollégiumunkba vagy szociális helyzet alapján (egy főre jutó jövedelem, távolság, testvérszám, stb.), vagy felvételi pontszám alapján (általában 470 pont körül van a határ) lehet bekerülni.


De ez egy másik egyetem, másik kollégium, tényleg járj utána.

2018. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!