Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene valaki a pályaválaszt...

Shonxd kérdése:

Segítene valaki a pályaválasztásban?

Figyelt kérdés
Még nem tudom mi akarok lenni,de mar több ötletem is van,csak valahogy mindig félek attól hogy butabb vagyok a többieknel ezert nem is próbálok jelentkezni sehova.

2018. febr. 3. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor menj valami gyenge gimibe lesz érettségid, addig meg gondolkozol hovatovább utána, csak mondom érettségi után kezdtem én is szakmát tanulni 21 évesen még mindig vacilálok melyik a megfelelő szakirány :)
2018. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos iden fogok érettségizni,és még mindig nem tudom hova tovább.
2018. febr. 4. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Én is most érettségizem majd, és nem látom még magamban melyik szak/szakma lenne az, amit egész életemben szívesen csinálnék.


Egyébként a tanácstalanság okát legalább tudom: mindennel foglalkoztam, mindenből tudok egy kicsit, de semmiből sem sokat, és a legfontosabbal nem törődtem, az önismerettel. Ha ismerném magam, könnyen megmondanám, mi legyek.


Szóval én az önismeret fejlesztését javaslom. Ha még egyetemre nem érzed késznek magad, válassz egy tetszőleges OKJ-t, csinálj meg egy nyelvvizsgát, önkénteskedj minél több helyen, hogy megismerd melyik terület mennyire vonz, mennyire tudsz kibontakozni benne.


Attól egyébként én is félek, hogy butább leszek a többieknél, de a kitartás és szorgalom csodákra képes. Na meg az, ha szereted, amit csinálsz.

2018. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!